25. 04. 2019

Jan Švandrlík: "Tlak je na nás stále"

Celkem příjemně se čtvrtfinálový zápas č. 3 hodnotil Honzovi Švandrlíkovi.

Celkem příjemně se čtvrtfinálový zápas č.3 hodnotil Honzovi Švandrlíkovi. Ten, stejně jako celý tým, bojoval naplno a nakonec přispěl k výhře nad Děčínem 13 body, 6 doskoky a dvěma zisky.

Honzo, gratulace celému týmu i tobě osobně k výkonu i výsledku. Jaké je tvoje hodnocení?
Díky za gratulaci. Dnes jsme museli vyhrát, protože stav 0 - 3 by už byl hodně nepříjemný. Podařilo se nám do utkání dobře vstoupit a na rozdíl od druhého zápasu v Děčíně jsme do poločasu Děčín zlomili a pak už to byl naštěstí celkem pohodový zápas.

Před zápasem se mluvilo o ubránění Lamba Autryho. To se podařilo a určitě budeš souhlasit, že na něm Dragi odvedl skvělou práci.
Před Rosťou Dragounem klobouk dolů, dnes ho úplně vymazal. Ale Autrey je výborný a zkušený hráč, takže ve čtvrtek to začne úplně nanovo. Na nás je stále tlak, musíme vyhrát a zopakovat dnešek a Autrey ani nikdo jiný z Děčína to určitě nezabalí.

V Děčíně jste ztratili dvakrát zápas v koncovce, dneska žádná vypjatá koncovka nebyla.
Důležité bylo, že jsme zvládli vstup do druhého poločasu, nepřipustili jsme žádné komplikace. Ale znovu opakuji, zítra to bude zase od nuly, takže se dneškem nesmíme nechat ukolébat. Musíme vyrovnat stav na 2 - 2.

Divácká kulisa byla výborná, ale nemrzí tě trochu, že nepřišlo tolik lidí, kolik se očekávalo?
Tak já jsem tady první rok, takže jsem ty atmosféry minulých play off v Opavě nezažil. Pro mě je to super, užívám si to. Atmosféra byla skvělá a pro tohle ten basket hrajeme.

A co udělat pro to, aby se i zápas č. 4 se odvíjel stejně jako dneska?
Musíme opět hrát dobře v obraně a mít dobrý vstup do zápasu. Musíme dobře pokrýt jejich nejlepší hráče jako jsou Šiška, Autrey či Carlson. Všichni doufáme, že to bude podobné jako dnes.

Díky moc za rozhovor a ať to nejen zítra opět vyjde!