28. 04. 2021

Jasné vítězství, Opava má mečbol

Jediné vítězství dělí opavské basketbalisty od postupu do semifinále.

Ve středu zvládli s Královskými Sokoli i druhý utkání. Tentokrát vyhráli 79:56. Jestliže první čtvrtina úvodního duelu nabídla bodovou smršť, druhý duel přinesl opak.

Východočeši dobře začali. Po trojce Peterky šli do vedení 0:5. To jim ale dlouho nevydrželo. Opavu nakoply trojky Luďka Jurečky. Domácí si začali budovat náskok, který odmítl navýšit Bohačík, který neproměnil dvě šestky. Slezany v rozletu přibrzdil trojkou Stamenkovič, ale vzápětí na druhé straně oplácel stejnou mincí Kvapil. Czudkův výběr vyhrál první hrací období 21:14.

Druhá čtvrtina se stala jasnou záležitostí Opavy. Slezané ji dobře začali, udělali sedmibodovou šňůru. Východočeši nebyli schopni výraznějšího odporu a tým trenéra Petra Czudka si vytvořil slušný bodový polštář. Po dvaceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 44:25.

Obraz dění na palubovce se nezměnil ani po přestávce. Třetí desetiminutovku otevřel trojkou Šiřina a favorit si nadále udržoval dvouciferné vedení, které neustále narůstalo. K vidění byly i pěkné akce, jako například smeč Miroslava Kvapila. Pozitivem bylo, že si zahráli také hráči z lavičky.

BK Opava - Královští sokoli 79:56 (21:14, 44:25, 67:38)

Body: Kvapil 15, Šiřina 13, Jurečka 10, Kouřil 9, Bohačík 8, Slavík 6, Páleník 6, Štěpánek 5, Gniadek 4, Zbránek 3 - Sedmák 13, Lošonský 12, Kantůrek 6, Peterka 6, Stamenkovic 6, Brožek 5, Mráz 3, Halada 2, Koloničný 2, Šoula 1.

Rozhodčí: Matějek, Vošhlík, Scholze. TH: 11/5:10/5. Trojky: 12:9. Doskoky: 36:32. Fauly: 17:16. Stav série: 2:0.