09. 02. 2019

Jdeme do finále

Opava má medaili jistou. V Českém poháru bude brát minimálně stříbro.

Opava má medaili jistou. V Českém poháru bude brát minimálně stříbro. V sobotním semifinále porazila družina Petra Czudka Děčín 82:78.

Opavský celek nechtěl ponechat nic náhodě, i proto v pátek v novojičínské hale trénoval. Jenomže v úvodním duelu s Děčínem mu to moc nepomohlo. „Děčín dal do úvodu hodně energie. My jsme naopak úplně vyklidili pozice, a to se promítlo do průběžného výsledku,“ štvalo opavského trenéra Petra Czudka.

V jednu chvíli prohrávali Slezané o sedmnáct bodů a byli zralí na ručník. Naštěstí Opaváci jsou týmem, který se hned tak nevzdává. „Vyšel nám závěr poločasu, ve kterém jsme udělali desetibodovou šňůru. Jít do šaten s minus pěti body, bylo dobrým dárkem,“ usmál se trenér.

Ve druhém poločase se hrálo ve vyrovnaném duchu. „Vyrovnali jsme se Válečníkům v tvrdosti. Zvedl se Kuba Šiřina. Vyšel nám tah s Mírou Kvapilem, který hrál se sebezapřením. Byl naším pravým žolíkem,“ byl spokojený Petr Czudek. Opavu nyní čeká finále s Nymburkem, to je na programu v neděli se začátkem v 17 hodin. „Nymburk tyhle zápasy umí. Chceme mu být ale důstojným soupeřem,“ zakončil trenér BK Opava.

Děčín – BK Opava 78:82 (20:11, 42:37, 63:62)

Body: Ježek, Carlson 12, Kroutil 11, Autrey, Feštr po 10, Šiška 8, Pomikálek 6, Grunt, Landa po 2 - Bujnoch 17, Šiřina 16, Kouřil, Kvapil po 13, Švandrlík 9, Dragoun, Zbránek po 7. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Baloun. TH: 8/6:12/9. Trojky: 12:9. Doskoky: 31:39. Fauly: 17:21. Diváci: 750.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.