11. 02. 2016

Je před námi Hyundai Final 4 ČP

Prvním vrcholem sezóny bude pro opavský basketbal finálový turnaj poháru mužů v Pardubicích.

Prvním vrcholem sezóny bude pro naše kluky finálový turnaj basketbalového poháru v Pardubicích.

Opava, nasazená přímo do 4. kola, na cestě do Pardubic zdolala Nový Jičín 114:48. Svitavy 90:85 a Jindřichův Hradec 78:71, když všechna utkání sehrála na palubovkách soupeřů. Podobnou cestou, tedy od 4. kola, šli i další dva účastníci Hyundai Final 4 BK Armex Děčín a Geosan Kolín. Celek BK JIP Pardubice měl jako pořadatel závěrečného turnaje postup zajištěn bez boje.

Ani letos se pohárové soutěže neúčastní mistrovský tým ČEZ Basketball Nymburk, navíc obhájce loňské pohárové trofeje z Prostějova vypadl v 6. kole s Kolínem. Proto je v podstatě vše otevřené a v závěrečném turnaji není jednoznačný favorit. Největší šance se sice dávají domácím Pardubicím a loni stříbrnému celku jak z poháru tak i z Kooperativa NBL Děčínu, ale své si chtějí říci také naši basketbalisté a ani tým Kolína není bez nadějí.

Los podle očekávání svedl v semifinále proti sobě týmy Opavy a Děčína, druhou dvojici tvoří Pradubice a Kolín. A stejně, jako se daří letos našim basketbalistům proti Děčínu, umí na Pardubice kromě Opavy zahrát právě Kolín. Semifináloví soupeři se naposledy utkali shodou okolností poměrně nedávno. Opava porazila Děčín 30. ledna 79:78, Kolín zase zvítězil nad Pardubicemi 3. února 97:89. Z toho vyplývá, že ani jeden semifinálový duel nebude v žádném případě rozhodnut předem.

Určitě to platí o zápase Opava - Děčín. "Naším cílem je dostat se do finále. Pak by přijelo na sobotní finále ještě pár fanoušků navíc a my uděláme všechno pro to, abychom pohár získali. Je to o dvou zápasech a možné je všechno," věří kapitán našeho týmu Jakub Šiřina, který počítá s podporou fanoušků už na páteční semifinále.

Bohužel ani na Hyundai Final 4 nebude naše sestava kompletní. K marodům Martinu Gniadkovi a Rosťovi Dragounovi se přidal se zánětem nohy i Mirek Kvapil. "Do Pardubic jedeme s cílem dosáhnout mety nejvyšší. Máme sice problémy se zraněnými hráči, ale ostatní jsou ochotni se v pátek s Děčínem porvat o finále," neklade si přesto malé cíle ani náš manažer a tiskový mluvčí Dušan Štěnička.

Semifinále BK Opava - BK Armex Děčín začíná v pátek 12.2.2016 od 17:00 hod., zápas Pardubic s Kolínem je na programu o 3 hodiny později. Poražení se utkají o 3. místo v sobotu 13.2. od 16:00 hod., finále pak začne v 19:00  hod., vstupenky na jednotlivé zápasy stojí 100 Kč. Všechny zápasy se odehrají v pardubické Sportovní hale Dašická, všechny také můžete sledovat na TV Com. V akci budou 3 kamery, komentář a televizní studio. Česká televize zařadila na sobotu 13.2. záznam finálového zápasu od 22:30.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.