13. 02. 2020

Jede se na pohár

V pátek a v sobotu proběhne v Plzni i za opavské účasti Hyundai Final Four basketbalového poháru mužů.

Do něj se probojovaly celky ČEZ Basketball Nymburk, Dekstone Tuři Svitavy, USK Praha a BK Opava. Naši kluci obhajují stříbrné medaile z minulého pohárového ročníku a los jim byl nakloněn. V semifinále se utkají s pražským USK, druhou dvojici tvoří Nymburk a Svitavy.

"Naše" semifinále se hraje v pátek 14.2.2020 se začátkem v 16:00 hod. a sledovat jej můžete zde. Druhé semifinále je na programu od 19:00. V případě, že se opavští basketbalisté probojují do finále, budou moci jejich fanoušci sledovat své oblíbence v televizi na programu ČT Sport. Přenos začíná v 18:30 hod., když samotný zápas má stanovený start na 18:15. Ještě před finálovým zápasem se odehraje boj o 3. místo se začátkem v 15:00 hod., tentokrát bez přítomnosti televizních kamer.

Všechny zápasy lze sledovat na TV COM, kde budou utkání sledovat 3 kamery v HD kvalitě, navíc bude přenos doplněn o komentář. Přesně 15 minut před začátkem každého zápasu začíná studio věnující se aktuálním tématům k danému utkání, dojde i na poločasový program a rozhovory.

"Nemyslím si, že soupeř má díky vysoké výhře nad námi před měsícem nějakou psychologickou výhodu. Je pravda, že si aktuálně drží možná nejlepší formu z ligových týmů, když vyhrál i těžké zápasy venku. My ale USK samozřejmě chceme oplatit poslední nepovedené utkání na pražské Folimance a chceme do finále poháru. Bude to velký boj, který vzhledem k formě soupeře nemá favorita," řekl k semifinále s USK Vašek Bujnoch.

Dodejme, že oba týmy svá poslední ligová klání prohrály. Opava podlehla po nešťastné koncovce a dvojím prodloužení ve Svitavách 108:116, USK Praha nestačil doma na Olomoucko 86:91.

Opavští basketbalisté nenechávají nic náhodě a do Plzně odcestovali již den předem. Věřme, že v semifinále uspějí a budou bojovat i o celkové pohárové prvenstí. Poslední pohárovou trofej jsme slavili v roce 2003 ve Svitavách po finálové výhře nad BVV Brno a jsme s 5 výhrami, 4 stříbry a jedním bronzem druhým nejúspěšnějším týmem. První je pochopitelně Nymburk s bilancí 13-0-2, třetí Nový Jičín (5-1-0).