• BK Opava
  • Novinky
  • Ještě není konec, vzkazuje do Ostravy Radovan Kouřil

  24. 04. 2024

Ještě není konec, vzkazuje do Ostravy Radovan Kouřil

Hodně smutní opouštěli v úterý večer opavští basketbalisté ostravskou halu Tatran. Nutno říci, že oprávněně. Čtvrtý čtvrtfinálový duel s ostravskou Novou hutí měli rozehraný na vítězství. Totálně ale zpackali závěr normální hrací doby. Necelé čtyři vteřiny před koncem si totiž nechali vstřelit trojku od Michala Svobody. Ta poslala zápas do prodloužení. V něm už domácí kralovali a vyhráli 100:93.

Opavští se dostali do kritické situace, případný další neúspěch totiž znamená konec sezony. Radovan Kouřil věří ve vzpouru týmu ze slezské metropole. „Ještě není konec,“ zdůrazňuje zkušený rozehrávač. Úterní porážka byla pro hostující tým a jeho skvělé fanoušky doslova šokem. „Byli jsme milimetry od vítězství. Zápas jsme si prohráli sami,“ pronesl se smutným tónem v hlasu devětadvacetiletý basketbalista.

„Tři minuty před koncem vedeme o deset bodů, místo abychom si to v klidu dohráli, děláme školácké chyby na doskoku, jsme nedůslední v útoku. K tomu dostal Šířa koňara, po kterém se už nebyl schopen vrátit do hry,“ popisoval důvody závěrečného kolapsu Radovan Kouřil. Definitivní ránu zasadil úřadujícímu mistrovi šťastnou trojkou Michal Svoboda. „Tohle nechápu. Měli jsme dělat cokoliv, udělat faul, tak aby soupeř trojku nedal. A výsledek? On ji dá,“ kroutil hlavou opavský rozehrávač.

Opava má přitom hodně zkušený tým, aby takovéto situace zvládala. „Je to tak. Zkušení jsme dost. To jsou věci, které bychom měli umět řešit, vykomunikovat je. Bohužel, dopadlo to, jak dopadlo,“ povzdechl si basketbalista, jenž v letošním ligovém ročníku naskočil do šestatřiceti zápasů.

Opavským nejde upřít snaha. Hráči dřou, místy doslova hoblují palubovku. „Ta bojovnost je tam nesmírná, jak je vidět, zatím to nestačí. Je pravdou, že první tři zápasy byly z našeho pohledu křečovité. Ten čtvrtý byl daleko lepší, uvolněnější. Jenomže taky nedopadl,“ poznamenal Radovan Kouřil. „I když jsme prohráli, pozitivum bylo to, že jsme hráli náš basket. Konečně jsme si věřili,“ dodala opavská opora jedním dechem.

Opavský výkon šel nahoru i s tím, že ke slušném výkonu se rozehrál Jakub Šiřina. „Když se Kuba zvedne, jdou nahoru ostatní. Je to náš kapitán, náš lídr. Všechny nás nakopl rychlým úspěšným protiútokem,“ konstatoval Radovan Kouřil.

V pátek se hraje v Opavě, domácí musí vyhrát, pokud nechtějí mít po sezoně. „Ještě není konec. Dáme do toho všechno. Doma vyhrajeme a v neděli si pojedeme do Ostravy vynutit sedmý zápas,“ nastínil Radovan Kouřil.

Vstupenky na páteční zápas jsou v prodeji na TICKETPORTALU.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.