10. 12. 2016

Jindřichův Hradec dostal stovku

Naši kluci měli sice proti Jindřichovu Hradci pomalejší rozjezd, nakonec ale Jihočechům přibalili na cestu stobodový příděl.

První čtvrtina byla hlavně o útoku, a to na obou stranách. „Chtěli jsme hrát agresivně, v útoku to špatné nebylo, ale skřípalo nám to v obraně,“  konstatoval opavský pivot Jakub Blažek.  Slezané v jednu chvíli nabrali až sedmibodové manko.

Ve druhé desetiminutovce přišel obrat. „Některé věci jsme si vyříkali. Bylo jasné, že pokud chceme uspět, musíme zlepšit obranu,“ pokračoval nejlepší hráč zápasu. Byl to krnovský rodák, který poslal svůj tým do trháku, dal dvě trojky v řadě. Vedení domácích narůstalo. „Chytli jsme se, hru jsme dostali pod kontrolu. Už po prvním poločase jsem věřil, že to zvládneme,“ podotkl Jakub Blažek.

Po přestávce Opava nadále kralovala. Diváci museli být spokojeni.  Hezké kousky předváděl Jakub Šiřina, jeho nahrávky měly oči.  Dalším cílem Opavských bylo pokoření stovkové hranice. Jako první ji mohl dát Kryštof Vlček. Ovšem trestné hody mu vyšly jen na padesát procent. Diváci v hale se dočkali o pár chvilek později.  Pro koš s faulem si došel Václav Bujnoch a halou se začalo skandovat: Hoši děkujeme.

„Po Brnu jsme potřebovali tento zápas zvládnout. Ve středu musíme uspět v poháru proti Svitavám a pak tuhle výhry potvrdit v Praze. Věřím, že budeme úspěšní a ukážeme, že umíme hrát i venku,“ uzavřel Jakub Blažek.

BK Opava – BK Lions Jindřichův Hradec 105:85 (26:31, 59:45, 89:65)

Body: Blažek 24, Šiřina 19, Gniadek 17, Dragoun 14, Klečka 10, Kouřil 6, Cvek, Zbránek, Bujnoch po 4, Vlček 3 – Lipkins 21, Tawiah 16, Zuzák 14, Šustek 11, Fait 9, Šoula 7, Canty 5, Brooks 2. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Večeře. Fauly: 24:18. TH: 13/20:13/27. Dvojky: 31/39:27/47. Trojky: 10/28:6/22. Doskoky: 31:36. Diváků: 1 001. Nejlepší hráč: Jakub Blažek.