22. 01. 2019

Jiří Štěpánek: "V obraně nám to vázne"

Postup do pohárového Final 4 jsme tentokrát rozebrali s Jirkou Štěpánkem

Postup do pohárového Final 4 jsme tentokrát rozebrali s Jirkou Štěpánkem. Ten za necelých 21 minut na palubovce přispěl k jasnému vítězství nad Sokoly 18 body (trojky 5/3), 5 doskoky a 2 asistencemi. Přesto po zápase nebyl se svým výkonem úplně spokojen.

Jirko, gratulace týmu i tobě osobně k postupu. Dnes pomalejší začátek, ale konec dobrý, všechno dobré?
Děkuji za gratulaci. Nevím, jsetli se dá říci konec dobrý, všechno dobré. Zápas jsme sice jasně vyhráli, ale to nic nemění na tom, že jsme dělali zásadní chyby v obraně. Na tom budeme muset ještě zapracovat. Doufám ale, že nás tato výhra zvedne a že bychom se mohli zase začít vracet do špičky.

Byla vaše motivace zvýšená o to, že Final 4 se hraje v Novém Jičíně, což je blízko a přijede asi hodně opavských fanoušků?
Nevím, jestli tenhle fakt zvýšil naši motivaci, ale my jsme chtěli postoupit, protože v Českém poháru, i když jsou to zápasy navíc, chceme něco urvat.

Ty můžeš být se svým výkonem asi spokojený, byl jsi druhý nejlepší střelec a svými trojkami jsi zahájil opavskou ofenzivu.
Tak body nejsou všechno, mně na mém výkonu vadí hlavně to, že neubráním ani popelnici. Tam mám ještě velké mezery. Ale dneska mi to tam padalo, jsem rád, že jsem od trenéra dostal důvěru a věřím, že to bude pokračovat.

Marodka se zase navýšila o zlomenou lícní kost Lukáše Bukovjana. Už se těšíte, až marodi zase naběhnou?
Všichni doufáme, že marodi se brzy vrátí. Je to v téhle sezóně hrozné, jaká smůla se na nás lepí. Teď přibyl Buki s lícní kostí, naštěstí nemusí na operaci, ale minimálně 4 týdny to budou. Musíme se s tím vším porvat, nic jiného nám ani nezbývá.

Šílená zápasová frekvence pokračuje, čeká vás cesta do Soluně.
Už jsme měli asi sedm zápasů v řadě, takže nic nového. Není se na co vymlouvat, už nás to párkrát potkalo. Nechci říct, že už v tom máme praxi, ale musíme se s tím poprat.

Hned v sobotu čekají Pardubice, které teď zdá se prochází také nějakou krizí. Jak vidíš tenhle souboj?
Každý zápas je jiný. Musíme hrát naplno jako dneska, spíš tedy ještě líp a o výhru se musíme porvat. Pardubice teď měly špatné zápasy, ale proti nám se mohou zvednout. Musíme prostě neustále makat a zlepšit se hlavně v obraně.

Díky moc za rozhovor a ať se ti i nadále daří!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.