05. 02. 2018

Jirka Štěpánek oslaví 20 let

Jedna z našich letních posil bude v úterý slavit kulaté narozeniny.

Jiří Štěpánek se narodil 6.2.1998. Basketbalu se věnoval v Příboře a v Ostravě. V sezóně 2014/15 byl členem stříbrného týmu BCM Ostrava na mistrovství republiky kadetů, prošel i mládežnickými reprezentacemi, kde se také poprvé setkal s Petrem Czudkem.

"Nevím, do toho nevidím. Potkali jsme se tam (pozn.: v reprezentaci), ale je to o klubech, o tom, jak se jejich šéfové dohodnou, a také o hráčích, jestli na to mají, nebo ne. Pro mě je ale pozitivní, že pod ním opět mohu trénovat," odpověděl v jednom z rozhovorů na otázku, zda měl právě Petr Czudek rozhodující vliv na jeho přestup do Opavy.

Každopádně Jiří Štěpánek přestoupil v létě do našeho týmu z klubu Snakes Ostrava. Zatím se 201 cm vysoký a 80 kg vážící basketbalista dostal na palubovky KNBL celkem v 6 případech, k tomu musíme přidat i účinkování v Českém poháru. Více příležitostí dostává v opavské rezervě, v níž má průměr na zápas 24.2 minuty, 9.1 bodu (trojky 37.1 %) a 4.9 doskoku.

Jirka určitě svou příležitost v A-týmu ještě dostane. Proto mu k jeho dvacetinám popřejme další kariéru bez zranění a s mnoha úspěchy v opavském dresu!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.