• BK Opava
  • Novinky
  • Jsem rád, že náš výkon šel nahoru, řekl trenér Petr Czudek

  21. 03. 2024

Jsem rád, že náš výkon šel nahoru, řekl trenér Petr Czudek

Opavský kouč Petr Czudek neskrýval po domácím duelu s Brnem pocit úlevy. Jeho tým po třech porážkách v řadě výsledkově zabral. Brno porazil 99:71. Ve hře Slezanů byly k vidění dobré věci. Hlavně druhý dvacet minut bylo hodně povedených. Zářil s chutí hrající Adam Pecháček.

V A1 není jednoduchého soupeře, zápasy jdou rychle po sobě, není jednoduché se zpátky chytit,“ přiznal opavský kouč Petr Czudek. „Nedostali jsme nikde nějakou dardu, výsledkově to bylo ale minus tři. Ztratili jsme druhou příčku. Proto jsem rád, že nám středeční zápas vyšel. Cítíme velkou úlevu,“ svěřil se hlavní trenér BK Opava.

Opavští vstoupili do zápasu koncentrovaně. „V prvním poločase to ještě nebylo z naší strany odlehčené. Už jsme si ale na palubovce plnili věci, které jsme měli. Dařil se nám zastavovat rychlý protiútok soupeře, nepouštěli jsme ho do druhých šancí,“ dělalo radost Petru Czudkovi.

Ve druhém poločase se úřadující mistr rozjel. „Druhá polovina rozhodla. Dostali jsme se až do šestnáctibodového vedení. Po prostřídání jsme se dostali sice do malé krize. Brno náš náskok stáhlo. Kuba Slavík dal ale dvě trojky a bylo rozhodnuto. Z druhého poločasu mám dobrý pocit,“ pochvaloval si Petr Czudek. „Zápas jsme dohrávali na pozitivní vlně,“ dodal.

Opava byla aktivní, v její hře nechyběla potřeba agresivita a energie. „Máme dvanáct lidí. Jsem rád, že také mladí mohli jít do hry. Těšilo mě, že Kryštof Kavan dal hned koš. Nemůžeme ale hrát na to, že si odpočineme. Máme kluky po zranění, kteří potřebují kondici a herní praxi,“ poznamenal Petr Czudek.

„Play-off se blíží, pokud chceme být úspěšní jako loni, musíme se dostat do kondice a do formy. Věřím, že budeme v plné palbě i se Šimonem,“ podotkl opavský trenér. Hodně povedené představení převedl Adam Pecháček. Dal pětadvacet bodů, k tomu přidal deset doskoků. „Adam odehrál výborné utkání na útočné polovině. Naše síla se tak zvedla,“ zakončil Petr Czudek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.