11. 07. 2016

Jubileum Kryštofa Vlčka

Dnes, tedy v pondělí 11.7.2016, oslaví své 25. narozeniny náš basketbalista Kryštof Vlček.

Dnes, tedy v pondělí 11.7.2016, oslaví své 25. narozeniny náš basketbalista Kryštof Vlček. Krik, jak zní Kryštofova přezdívka, se narodil v Ostravě, kde také začínal s basketbalem. Prošel mládežnickými týmy NH Ostrava a BCM Ostrava, rád vzpomíná na trenéry Pavla a Zdeňka Formánkovi. Hrál také za VŠB Ostrava. V roce 2010 přišel do Opavy, nejprve na hostování, pak již na přestup. V opavském dresu zprvu hrál za rezervu, ale brzy se začal objevovat i v A-týmu, v němž si postupem času vybojoval stálé místo. Například v uplynulém ročníku Kooperativa NBL strávil na palubovce v průměru skoro 16 minut na zápas, v nichž přispěl týmu 5.5 body, 1.8 doskoku a 1.6 asistence.

Byl také velkou oporou rezervy, která získala letos historický úspěch, když vyhrála 1. ligu mužů. Titul vítěze 1. ligy také spolu s bronzovou medailí v nejvyšší soutěži v ročníku 2013/14 a účastí na Univerziádě v Kazani v roce 2013 považuje za své největší sportovní úspěchy dosavadní kariéry. Kryštof se věnuje také trénování mládeže a je již neodmyslitelnou součástí opavského basketbalového kempu pro kluky od 7 do 13 let, který měl letos již 6. ročník. Kryštof má rád sport všech možných druhů, jeho velkým koníčkem je také jeho pejsek. Má i jednu neobvyklou zálibu: rád čte rozhovory se zajímavými lidmi.

Popřejme tedy sympatickému Kryštofovi do dalších let úspěchy osobní i sportovní, co nejméně zranění a ať jeho basketbalová kariéra v opavském dresu zdárně pokračuje!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.