17. 08. 2022

Juraj Páleník do Slavie

Dalším basketbalistou, který končí v Opavě, je Juraj Páleník

Dvaadvacetileté křídlo si v minulé sezóně zahrálo v nejvyšší soutěži jen 8 zápasů, po problémech se zraněním pak Juraj působil jako opora opavské rezervy. Na webu svého nového týmu popsal, jak se k angažmá ve Slavii rozhodl.

"Hledal jsem angažmá, kde bych dostal víc prostoru a po předchozích zdravotních problémech se mohl vrátit do plného zápasového rytmu. Měl jsem více možností, ale Slavia mě doopravdy nadchla svou vizí a koncepcí. Po telefonátu s hrajícím manažerem Pavlem Pumprlou jsem cítil, že to bude dobrá volba. Navíc jsem věděl dopředu, kteří hráči ve Slavii budou, a i to mělo svou váhu."

Vrásky na čele Petra Czudka ovšem způsobilo spíše něco jiného. Po odchodu Mattiase Markussona a ukončení aktivní basketbalové kariéry Martina Gniadka měl zájem o návrat Keenena Gumbse. Sympatický Američan, který měl v Opavě za své měsíční působení průměry 15.7 bodu (trojky 41.5 %) a 4.5 doskoku (val. 17.5), se ale v Opavě znovu neobjeví. Dal totiž přednost desátému týmu maďarské ligy z Debrecínu.

Zda se naši sestavu podaří doplnit, na to si musíme ještě počkat.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.