• BK Opava
  • Novinky
  • Juraj Páleník: „Čeká mě ještě dlouhá práce“

  12. 12. 2020

Juraj Páleník: „Čeká mě ještě dlouhá práce“

V přetahované s Kolínem se neztratil ani nováček v opavském dresu Juraj Páleník

V přetahované s Kolínem se neztratil ani nováček v opavském dresu Juraj Páleník.Ten přispěl Opavě 7 body, přičemž 5 bodů v řadě ve 34. minutě posunul domácí z +7 na +12 a hosté už odpověď nenašli.

Juraji, dnes další výhra, ale bylo to dnes těžké, co říkáš?
Bylo to hrozně náročné. My jsme se přizpůsobili jejich tempu, které bylo takové pochodové. Občas jsem měl pocit, že hrají rychleji než my. Naštěstí ve druhém poločase jsme měli dobrou pasáž, promněnili jsme pár protiútoků, padly nám nějaké střely, ale jinak hodně utrápený zápas. Jindy by se nám to mohlo vymstít.

Dnes bylo zajímavé, že tým, který měl za sebou cestu, vstoupil do zápasu daleko lépe.
Vedli hned od začátku, nám prvních sedm nebo osm střel nepadlo. Měli jsme pár útočných doskoků, takže aktivita tam byla, ale prostě nám to nepadalo. Oni nám nechávali volné střely, my ty střely prováhali a to bylo špatné.

Nakonec to dopadlo dobře. Ty sis dnes zahrál celkem dost a určitě jsi se neztratil. Mně se tvůj výkon líbil.
Tak nevím, jestli to bylo tak dobré, ale v předcházejících zápasech jsem nebyl se svým výkonem spokojený, ovšem dneska to bylo týmu. Semkli jsme se, měli jsme nějaké doskoky, slušně jsme bránili. Ale jak už jsem řekl, nemůžeme se přizpůsobovat tempu soupeře. 

Tvoje trojka v závěru byla hodně důležitá.
Nevím ani, na jaký rozdíl to šlo, ale byla to týmová práce. Kuba Šiřina mi to dobře podal, já je dvakrát napíchl, něco z toho bylo. Vnímám to jako pozitivní impuls pro mě, ale čeká mě ještě strašně dlouhá práce.

Přišel jsi z Ostravy, takže do kabiny jsi asi zapadl dobře.
Většina kluků Opavě jsou z Ostravy, takže se všichni smáli, že to byl takový klasický trejd z Enháčka do Opavy. V kabině jsem snad zapadl dobře, ještě si ale musím zvykat na styl, jakým Opava hraje. V obraně je to jiné, je kompaktnější. Navíc se můžu víc spoléhat na spoluhráče.

Teď vás čeká Olomoucko. Jsou sice poslední, ale jednoduché to asi nebude.
Já jsem v Prostějově hrál dva roky a mohu říci, že když jsem pak tam proti nim hrál, tak se mi hrálo blbě. Lehký zápas to nebude, sice jim odešel Palyza, ale je tam Pekárek nebo Váňa, který umí dát jen tak 30 bodů. Hraje tam hodně mladých hráčů, takže bychom mohli využít naše zkušenosti. Také si myslím, že jejich obrana se dá překonat.

A pak vás čeká "odveta" v Kolíně. Jak to vidíš tam?
Doufám, že to nebude jako dnes. Nesmíme se přizpůsobit jejich hře a tempu, to bychom se zase mohli tahat celý zápas a byli nervozní. Chce to za 20 minut to natáhnout, oni mohou ztratit elán a pak si můžeme basket třeba i trochu užít.

Díky moc za rozhovor a ať se ti v Opavě daří!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.