19. 12. 2018

K vítězství chyběl Opavě kousek

Dobrý výkon podali naši basketbalisté proti švýcarskému Fribourgu.

Dobrý výkon podali naši basketbalisté proti švýcarskému Fribourgu. Dokonce sahali na vítězství, bohužel neměli štěstí, o bod vyhrál soupeř – 76:77.

Opava nebyla opět kompletní. Chyběli zranění rozehrávači Radovan Kouřil s Jakubem Šiřinou. „Sice jsme hráli v oslabené sestavě, ale i tak jsme ukázali, že jsme konkurence schopni,“ pochvaloval si Radim Klečka. „Minuty dostal Lukáš Bukovjan a nevedl si špatně,“ dodal.

Slezané vůbec neodehráli špatný zápas. „Věděli jsme, co nás čeká. Opava má dobrý tým, je nepříjemná, a to se dnes ukázalo,“ podotkl hostující křídelník Dušan Mladjan. Fribourg vedl, vypadalo to, že má utkání pod kontrolou. Náš tým se ale vypjal k neskutečnému výkonu. Ve čtvrté čtvrtině dokonce vedl. V samotném závěru Švýcaři odskočili na sedm bodů, ale ani to jim nestačilo. Drama zařídil dvěma trojkami Švandrlík. Klečka mohl dokonce strhnout vítězství Slezanů na svou stranu. „Soupeř vedl jednatřicet minut, vyhrál zaslouženě,“ shrnul krátce trenér BK Opava Petr Czudek.

„Tenhle zápas může být pro nás odrazovým můstkem. Ukázali jsme, že basket umíme,“ zakončil Radim Klečka.

BK Opava – Olympic Fribourg 76:77 (22:30, 44:47, 62:59)

Body: Klečka 25, Švandrlík 15, Gniadek 10, Bujnoch 7, Jurečka 6, Bukovjan 5, Zbránek, Kvapil po 3, Slavík 2 - Madjan 15, Williamson 15, Toure 14, Roberson 12, Jurkovitz 8, Timberlake 6, Watts 4, Gravet 2, Jaunin 1. TH: 20/14:28:14. Trojky: 10:3. Doskoky: 37:52. Fauly: 26:21. Diváci: 943.