• BK Opava
  • Novinky
  • Kadeti musí o záchranu dál bojovat, v Brně to nevyšlo

  26. 04. 2024

Kadeti musí o záchranu dál bojovat, v Brně to nevyšlo

Stačilo vyhrát v Brně a vše bylo jasné. Bohužel se nepovedlo. Basketbaloví kadeti Opavy nezvládli zápas v jihomoravské metropoli a záchranu v extralize tak stále jistou nemají. I přes porážku 63:78 našel trenér David Zach na hře svých oveček pozitiva.

„V dohrávce skupiny play-out jsme neuspěli. Zápas se nám jednoznačně nepovedl,“ přiznal sportovně opavský trenér David Zach. „Do utkání jsme vstupovali s vidinou, že pokud uspějeme, tak máme definitivně zachráněnou extraligu. Jenomže domácí podali nadstandardní výkon, od samého začátku vedli a my jsme tahali za kratší konec provazu,“ konstatoval kouč opavské sedmnáctky.

Opavě nešla upřít snaha. „Zápas jsme rozhodně nepodcenili. Jenomže se nám vůbec nedařila střelba, což nám ve finále zlomilo vaz,“ podotkl David Zach. „Soupeř velmi dobře bránil. My jsme se změnami obrany snažili do utkání vrátit, chvilkami to vypadalo, že by to mohlo jít. Jenomže realita byla jiná. I když jsme bojovali do posledních vteřin, na obrat ve výsledku to nestačilo. Brno si v kritických momentech pomohlo doskokem, nebo šťastnou střelou, Musíme se z této porážky oklepat a připravit se na domácí souboj s Brnem, který rozhodne. Věřím, že nám k úspěchu dopomůže vlastní palubovka a taky diváci,“ zakončil David Zach.

 

Tygři Brno - BK Opava U17 78:63 (19:13, 43:33, 65:49)

Body: Radouš 18, Nohel 17, Balog 14, Ngombele 12, Kalinay 10, V. Dvořák 7 – Harazin 24, Barčák 12, Durczok 6, Bindr 5, Warisch 4, Gronský 3, Salva 3, Včelka 3, Kašpárek 2, Krzywoň 1.

Rozhodčí: Nehoda, Holaň. TH: 26/17:19/12. Trojky: 5:5. Doskoky: 54:50. Fauly: 18:21.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.