• BK Opava
  • Novinky
  • Kadeti rozstříleli Třinec, v přípravném duelu porazili béčko Ostravy

  14. 02. 2024

Kadeti rozstříleli Třinec, v přípravném duelu porazili béčko Ostravy

Zcela jasným výsledkem skončilo utkání Nadregionální ligy kadetů mezi béčkem Opavy a Třincem. Opavští v něm zvítězili 142:22. O den později si tým trenéra Šimona Kurečky střihl přípravný duel s rezervou Snakes. I ten dotáhl do vítězného konce.

„V sobotu k nám zavítal Třinec. Jedná se o tým, který je složený z kluků, kteří začínají s basketem. Od prvních minut bylo jasné, že od prvních minut budeme režírovat veškeré dění na palubovce,“ uvedl na úvod trenér opavských kadetů Šimon Kurečka. „Již do prvního poločasu jsme nasadili všech dvanáct hráčů. Nakonec se všem podařilo nejednou zapsat mezi střelce,“ chválil mladý kouč.

„Po přestávce šlo o to, abychom udržet koncentraci proti soupeři, který byl rád za každý bod. Kluky jsem rozdělil na dvě skupiny. Každá z nich odehrála jednu čtvrtinu. Přitom tu, která předvedla horší výkon, čekala po utkání běhací odměna,“ pousmál se Šimon Kurečka. „Nakonec vítězství o 120 bodů bylo pro většinu kluků i pro mě největším vítězstvím v basketbalové kariéře,“ přiznal kouč.

O den později si Opava střihla přípravné utkání s béčkem ostravských Snakes. „Vzhledem k nevyrovnanosti soutěže, jsme si domluvili přípravné utkání s béčkem Snakes Ostrava. Tento tým naši soutěž vede,“ poznamenal Šimon Kurečka. „Soupeř nás chtěl ze začátku překvapit zónovou obranou, ale kluci zodpovědně bránili po celém hřišti, což v kombinaci s rychlým přechodem do útoku dělalo Ostravě problémy. Na palubovku se dostalo všech 14 kluků a všichni odvedli slušný výkon. Po dvou soutěžních prohrách s tímto soupeřem je výhra o 20 bodů pěkná motivace k další práci a zlepšování,“ pochvaloval si Šimon Kurečka.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.