09. 02. 2016

Kamil Ihring: "Chceme jít krok po kroku"

Před začátkem nadstavbové části 1. ligy mužů jsem si popovídal s asistentem trenéra naší rezervy Kamilem Ihringem.

Před začátkem nadstavbové části 1. ligy mužů jsem si popovídal s asistentem trenéra naší rezervy Kamilem Ihringem.

Kamile, se základní částí panuje asi spokojenost.
Se základní části jsme zhruba spokojeni, vytyčený cíl, tedy dostat se do první skupiny nadstavby, jsme splnili. Co se nám bohužel splnit nepodařilo, to byla stoprocentní úspěšnost na domácí palubovce. Prohra s lídrem z Hradce Králové dost mrzí.

Jaké jsou cíle pro zápasy nadstavby?
Cíl pro nadstavbu je jasný: vybojovat první čtyřku a vyhnout se předkolu play off. To ovšem znamená vyhrát všechny tři zápasy doma a přivézt dvě vítězství z venkovních palubovek. Uvidíme, jak se popasujeme se soupeři ze západní skupiny, ale podle mě je v silách našeho mužstva se nejhůře na 4. místo dostat.

A s jakým konečným umístěním by zavládla spokojenost?
Postupujeme po fázích, v každé z nich je nějaký stěžejní cíl. První cíl postoupit do elitní skupiny jsme splnili, teď je před námi druhý cíl a to postup do play off. A takto chceme pokračovat krok po kroku. Spokojenost by určitě zavládla, pokud bychom stáli v konečném účtování na bedně. Ale to je zatím před námi ještě daleká cesta.

Kteří hráči byli hlavními oporami dosavadního průběhu?
Těžko jmenovat hlavní opory týmu. Podle mě tam patří většina hráčů týmu, každý má svou roli a jeden potřebuje druhého. Ano, určitě obětavost například Kryštofa Vlčka je obdivuhodná, ale i stálí hráči béčka mají svůj podíl na úspěších a postavení v tabulce.

A objevil se nějaký výraznější mladý hráč, který by mohl být oporou do budoucna?
Již jsem několikrát říkal, že teď máme bohužel slabší ročníky v U17 a U19. Hraje se jen liga dorostu a rozdíl mezi těmito soutěžemi a 1. ligou mužů je obrovský. Tito hráči potřebují hrát nějakou nižší soutěž mužů při působení v dorosteneckých soutěžích, zvykat si na mužský basketbal a potom budou schopni se do druhé nejvyšší soutěže mužů začlenit. Pokud se podívám na soupisky 1. ligy, tak mají problém se prosadit i hráči, kteří hrají dorosteneckou extraligu. Na druhou stranu však mohu říct, že vidíme některé jednotlivé záblesky mezi našimi mládežníky, ale kam se posunou, to bude bude záležet hlavně na nich samotných.

Díky moc za rozhovor, na jehož závěr bychom chtěli všechny pozvat na čtvrtek 11.2.2016, kdy naše rezerva bude od 18:30 hod. hostit v prvním zápase nadstavby celek USK Praha B!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.