21. 03. 2020

Kamil Vajda: "Sport teď musí jít stranou"

Že KNBL skončila, to již všichni vědí. Jak to ale bude dál, to neví prakticky nikdo.

Že KNBL skončila, to již všichni vědí. Jak to ale bude dál, to neví prakticky nikdo. Pár informací poskytl Deníku.cz sportovní ředitel BK Opava Kamil Vajda.

"Bylo nám jasno, že konec je s vypuknutím epidemie nevyhnutelný, otázkou je jakou formou," řekl Kamil Vajda. "Zda se bude anulovat ročník nebo se zachová stávající tabulka, to se rozhodne po konci zvláštních opatření. Pro nás to bude zásadní. Chceme hrát poháry, proto jsme pro zachování aktuálního pořadí," osvětlil ještě stanovisko BK Opava.

Klub už nyní počítá finanční ztráty. "Při našem rozpočtu jsou nezanedbatelné. Hráli bychom play-off, na které byli nabaleni i sponzoři. Počítáme ze ztrátou 1,5 miliónu korun," přiznal Vajda, ale vzápětí dodal: "Samozřejmě si dobře uvědomujeme, že v současné době musí jít sport stranou."

Některým hráčům z opavského kádru končí stávající kontrakty. "Bavíme se o jejich prodloužení, zájem máme o všechny. S některými už máme ústní dohodu. Konkrétnější ale být nechci," poznamenal opavský ředitel. "Máme vyhlédnuté i případné posily, bohužel jednání se ale zastavila. Souvisí to i s naší případnou účastí v pohárové Evropě," prozradil. Kamil Vajda také zdůraznil, že opavská Víceúčelová hala je momentálně až do odvolání uzavřena pro všechny.

Jak se bude situace vyvíjet, to uvidíme v následujících dnech, týdnech či v krajním případě měsících. Opavský basketbal ale bude žít dál!

S využitím materiálů Deník.cz

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.