31. 12. 2017

Kapitán je i lídrem

Po rezervě se podívejme na pár statistických údajů opavského A-týmu.

Po rezervě se podívejme na pár statistických údajů opavského A-týmu.

Ten začal letošní ročník Kooperativa NBL výtečně, dokonce soutěž několik kol i vedl. Po čtrnácti odehraných zápasech jsou nyní opavští basketbalisté s bilancí 10 výher a 4 porážek na třetím místě, když snad jediným vážnějším kazem na kráse je domácí porážka s celkem Olomoucka ze 7. kola.

Lídrem týmu je jako již tradičně kapitán Jakub Šiřina. Ten je neujužitečnějším hráčem s koeficientem 21.9, když má na kontě nejvíce bodů (16.2 na zápas) i nejvíce asistencí (6.6). V tabulkách KNBL je v užitečnosti na 4. místě, mezi střelci je 10., v asistencích je druhý za olomouckým Janem Močnikem. Jako jediný opavský basketbalista si zahrál v kvalifikaci o MS a také v ASG 2017.

Za Kubou Šiřinou jsou Martin Gniadek (v průměru 14.2 bodu, 5.5 doskoku, val. 16.8) a stále se lepšící Václav Bujnoch (12.4 bodu, 6.9 doskoku, val. 14.1), který je mezi "doskakovači" na 10. místě mezi všemi hráči KNBL. Přes 10 bodů na zápas se dostal i Radim Klečka (13.3), Radovan Kouřil je s průměrem 6.1 asistence na zápas na 3. místě žebříčku letošního ročníku KNBL.

V týmových statistikách je Opava na třetím místě v průměrném ratingu, asistencích i v úspěšnosti střelby. V doskocích sice patří našim klukům 8. příčka, ale i to je výrazné zlepšení oproti minulé sezóně, kdy v této "disciplíně" okupovali nejspodnější patra  tabulky.

Uvidíme, jak bude opavská jízda pokračovat po Novém roce a zda se splní přání našeho kapitána Jakuba Šiřiny, který v rozhovoru pro Deník řekl: "Sezonu máme dobře rozjetou. Pokud nepolevíme, máme velkou šanci se vyhnout v semifinále Nymburku. Chceme si letos zahrát finále, vyvolat v Opavě pravou basketbalovou horečku. Naši fanoušci si to zaslouží."

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.