12. 01. 2022

Kávu Vám připraví Tři králové

Ve čtvrtek i v sobotu si budete moci koupit kávu ve speciální pojízdné KAVÁRNĚ PRO RADOST, kterou provozují klienti sociálně terapeutické dílny Charity Opava Radost.

Ale nejen to – výjimečně Vám ji připraví Tři králové. Díky vstřícnosti BK Opava zde totiž bude zároveň probíhat koledování Tříkrálové sbírky.

Proticovidová opatření letos umožní lednové koledování Kašpara, Melichara a Baltazara jen v některých domácnostech a v menším rozsahu než předloni. I proto připravila Charita Opava, která tradiční Tříkrálovou sbírku pořádá, řadu možností přispět také jinými způsoby. Jedním z nich je právě koledování na zápasech opavských basketbalistů, kteří jsou dlouhodobými partnery sociálně terapeutické dílny Radost.

Vybrané peníze každoročně pomáhají potřebným na Opavsku, ty letošní plánuje Charita Opava využít k rozšíření bydlení pro lidi s mentálním znevýhodněním a pro terénní služby, tedy pečovatelskou, ošetřovatelskou a hospicovou péči. Tak tedy zveme na výbornou kávu s možností pomoci dobré věci. Děkujeme!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.