27. 04. 2019

Kdo si vybojuje mečbol?

V nedělním odpoledni se bude na severu Čech hrát o výhodu prvního mečbolu série Děčín - Opava.

V nedělním odpoledni se bude na severu Čech hrát o výhodu prvního mečbolu série Děčín - Opava.

Bude to desáté vzájemné utkání těchto soupeřů v sezóně 2018/19. Dosavadní bilance zatím vyznívá těsně pro našeho soupeře. V základu jsme to měli 0 - 2, v nadstavbě 1 - 1, v play off zatím 2 - 2. V pohárovém semifinále v Novém Jičíně slavila výhru Czudkova družina, takže celkově to je 4 - 5. 

Vyjma základní části Kooperativa NBL panuje ve vzájemných zápasech okřídlené "můj dům, můj hrad". Naši kluci tak pojedou do Děčína s cílem tento stav změnit. Nebude to ale jednoduché, "Válečníci" jsou doma velice silní a mají velkou podporu i v hledišti.

"Máme veliký problém se zónovou obranou Opavy, proti které se nedokážeme dostat do střeleckých pozic. Na tom musíme zapracovat a zlepšit se. Každopádně do nedělního utkání musíme dát tolik energie jako do zápasu číslo čtyři, kdy tam hráči nechali opravdu všechno. Opava je ale kvalitní tým a rozhodně nám to nedá zadarmo. Bude to ještě náročná bitva a my si moc přejeme zaplněnou halu a hlasité fanoušky, kteří nám pomohou svou energií vrátit se do Opavy s pozitivní zápasovou bilancí," burcuje svůj tým i fanoušky trenér Děčína Tomáš Grepl.

Také Tomáš Pomikálek spoléhá na podporu z hlediště. "Série se vyrovnala a je vidět, že domácí prostředí je opravdovou výhodou, což musíme potvrdit hned v dalším zápase v Děčíně. Vítězství by znamenalo ohromný tlak na Opavu, protože by hrála už proti konci sezóny a toho rozhodně chceme docílit. Tímto bych chtěl poprosit všechny děčínské fanoušky o co největší a nejpočetnější podporu. Budeme ji potřebovat," řekl k nedělnímu zápasu děčínský křídelník.

I Petr Czudek ví, že domácí prostředí hraje ve vzájemných zápasech Opavy s Děčínem velkou roli. "Chtěli jsme se vracet do Děčína za stavu 2:2, což se povedlo, ale nic není rozhodnuto. Možná bude větší tlak na Děčín, ovšem ten hraje doma s obrovskou energií a má také fantastické publikum. Bude to těžké, ale pokusíme se překlopit sérii na naši stranu," věří přesto v úspěch náš trenér.

Bojovnou náladu má i Radovan Kouřil: "Jedeme do Děčína s tím, že nemáme co ztratit. Ale ať chceme nebo ne, jeden zápas tam pro postup stejně vyhrát musíme, proto se budeme snažit ukončit to co nejdříve. Do Děčína pojedeme vyhrát, abychom tuto sérii mohli zakončit před svými fanoušky."

"Balón je na straně Děčína, oni teď musí potvrdit domácí palubovku. Ale nyní už je to v podstatě série na dvě výhry a my musíme jeden zápas vyhrát tam," má podobný názor i MVP zápasu č. 4 Vašek Bujnoch.

Oba trenéři budou postrádat pivoty. Na děčínské straně to je Pavel Grunt, na té naší pak Mirek Kvapil. Věřme ale, že první mečbol tohoto čtvrtfinále získají naši basketbalisté. 

Utkání č. 5 čtvrtfinále BK Armex Děčín - BK Opava začíná v děčínském Armex Sportcentru v neděli 28.4.2019 v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.