10. 04. 2019

Kdo zářil v 1. lize

I když probíhá ještě play off, pro opavskou rezervu již prvoligové boje skončily a je čas na krátkou bilanci.

I když probíhá ještě play off, pro opavskou rezervu již prvoligové boje skončily a je čas na krátkou bilanci.

V týmu trenérské dvojice David Klapetek a Kryštof Vlček se objevilo v uplynulé sezóně celkem 17 hráčů. Pouze jediný zápas odehrál Rosťa Dragoun, který v něm dosáhl 30 bodů, ale do našich statistických přehledů nebudeme tento výkon započítávat. Naopak jen jedinou absenci zaznamenali Dominik Janoš a Dalibor Žídek, 24 utkání má na kontě Daniel Kopf.

Střelecky se nejvíce prosazoval Jakub Slavík, který v 18 zápasech nastřílel celkem 387 bodů (průměr 21.5) a v celém prvoligovém poli byl třetím nejlepším střelcem. Za ním byl Lukáš Bukovjan (20.4 bodu na zápas, čtvrtý nejlepší střelec 1. ligy) třetím do party pak byl Jirka Štěpánek (16.3).

Kuba Slavík vládl i na doskoku, kde s rovnými 9 doskoky na zápas byl osmým nejlépe doskakujícím hráčem 1. ligy. V doskoku mu nejlépe sekundovali Jirka Štěpánek (6.1) a hrající asistent Kryštof Vlček (6.0 doskoku na zápas). Jiří Štěpánek se navíc blýskl 16 bloky.

V počtu asistencí kraloval nejen v Opavě, ale i v celé 1. lize Lukáš Bukovjan. V 17 zápasech si připsal 148 asistencí, což dává skvělý průměr 8.7 asistence na zápas. Kryštof Vlček měl průměr 4.8 a Jakub Slavík 2.4 asistence za zápas.

Z výše uvedeného plyne, že neužitečnějšími hráči naší rezervy byli Jakub Slavík (val. 26.5), Lukáš Bukovjan (val. 24.2) a Kryštof Vlček (val. 20.0). Na průměrný rating vyšší než 10 se dostali také Jiří Štěpánek (13.7) a Daniel Kopf (11.9).

A ještě se podívejme na jednu zvláště v NBA sledovanou bilanci. Jirka Štěpánek a Daniel Kopf dosáhli 2x na double-double, Jakub Slavík si toto individuální ohodnocení připsal hned 7x, Kryštof Vlček si ke třem double-double přidal i jeden triple-double. Králem na tomto poli byl ale Lukáš Bukovjan, který má v tomto prvoligovém ročníku na kontě 4 double-double a 3 triple-double.

Jak už všichni vědí, naše rezerva obsadila celkově 14. příčku, což je oproti minulému ročníku 1. ligy posun o 4 místa vzhůru. I když je hlavním cílem B-týmu rozehrávat méně vytížené hráče áčka a připravovat mladé hráče na soutěže dospělých, mohlo by toto umístění být ještě lepší. 

Protože by současný kádr rezervy mohl být, samozřejmě v souvislosti s potřebami prvního týmu, pohromadě i příští sezónu, věřme, že výkony i konečný výsledek půjdou ještě nahoru.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.