• BK Opava
  • Novinky
  • Klobouk dolů! Opavští basketbalisté vyhráli Český pohár

  13. 03. 2022

Klobouk dolů! Opavští basketbalisté vyhráli Český pohár

Přepisuje se basketbalová historie. Opavský tým vyhrál v Lounech Český pohár. Tým trenéra Petra Czudka porazil ve finále FINAL 4 v Lounech Nymburk 97:93.

Slezané naposledy tuto soutěž vyhráli v roce 2003. Jasně ukázali, že právě basketbal je momentálně ve slezské metropoli sportem číslo jedna. "Emoce jsou úžasné. Zápas jsme skvěle zvládli. Vypracovali jsme si dvouciferný náskok. I když se Nymburk dokázal do utkání vrátit, vítězství jsme nepustili," byl po utkání plný emocí opavský kapitán Jakub Šiřina. "Museli jsme se obejít bez nemocného Martina Gniadka, to nás ale semklo. Jsem na kluky pyšný. Děkujeme fanouškům," dodal opavský rozehrávač.

Slezané i pod dohledem předsedy představenstva Radima Vysockého získali prestižní trofej. "Na zápas jsme snažili, co nejlépe připravit. Hlavním naším cílem bylo od hry odstřihnout Hardinga, to se nám vcelku povedlo," řekl po utkání šťastný trenér Opavy Petr Czudek.

"V prvním poločase jsme si vytvořili náskok, ale věděli jsme, že Nymburk nás po přestávce přitlačí. To se taky stalo. Viděl jsem ale na klucích, že moc chtějí uspět. Cítil jsem z nich, jak moc chtějí," pokračoval kouč BK Opava.

Opavský tým držel v Lounech Radim Klečka. "Trápí ho bolest třísel. Po zápase s Pardubicemi jsem mu řekl, zda sedá na vlak a jede domů. Řekl mi jasně, že jde hrát. Moc nám pomohl," chválil trenér svého rozehrávače. "Z celého týmu jsem cítil velkou hladovost. Chtěl moc uspět a nakonec si pro vítězství došel. I proto je pohár náš," zdůraznil Petr Czudek.

Opava naposledy vyhrála Český pohár v roce 2003, tehdy ještě tým řídil na pozici rozehrávače současný kouč Petr Czudek. "Bylo to v době, kdy Opava byla v roli Nymburku. Pohár jsme brali jako samozřejmost. Nedělního prvenství si vážím strašně moc. Je to velký úspěch. Chtěl bych také poděkovat našim fanouškům, kteří za námi přijeli," poznamenal padesátiletý stratég.

Opavě fandil i bývalý fotbalista Opavy a lounský rodák Tomáš Smola. "I díky Smolíkovi jsme si Louny oblíbili. Byl naším průvodcem. Díky němu nám fandili i místní fanoušci. Byl to příjemný víkend," usmál se Petr Czudek.

 

ERA Basketball Nymburk - BK Opava 93:97 (19:20, 41:57, 71:74)

Body: Harding 22, Benda 15, Routt 14, Hruban 12, Palyza 11, Tůma 7, Ross 6, Kovář 4, Gak 2 – Klečka 23, Šiřina 16, Kouřil 12, Zbránek 10, Markusson 10, Jurečka 9, Švandrlík 6, Kvapil 6, Slavík 5.

Rozhodčí: Matějek, Blahout, Kapaňa. TH: 20/28:15/24. Trojky: 9:16. Doskoky: 46:30. Fauly: 23:26.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.