• BK Opava
  • Novinky
  • Klub představil na setkání s novináři nové logo a plány na sezónu

  03. 09. 2021

Klub představil na setkání s novináři nové logo a plány na sezónu

Na setkání před sezónou bylo odhaleno nové klubové logo, které se tak mění po více než 20 letech.

Nové logo vychází ze tří pramenů - první dva byly zobrazeny již v logu původním - slezská orlice a basketbalový míč, který doplňují plameny znázorňující žluté peklo. "Nové logo navazuje na svého předchůdce, je doplněno o symbol žlutého pekla, tedy našich fanoušků, kteří jsou důležitou součástí klubu," uvedl předseda představenstva klubu Radim Vysocký a pokračoval: "Nové logo má být sebevědomější, ale zároveň jednodušší, abychom ho mohli využívat pro všechny druhy materiálů."

Sportovní cíle představil trenér Petr Czudek, který nejprve mluvil o nových posilách. Kádr doplnila dvojice hráčů, kteří v Opavě již působili - Rostislav Dragoun a Radovan Kouřil. Pod koš se do Opavy podařilo přivést pětadvacetiletého švédského reprezentanta Mattiase Markussona. "Po delší době máme v Opavě zahraničního hráče. Hledali jsme nejprve mezi českými pivoty, ale jejich finanční nároky byly vysoké. Mattias je se svými 221 cm pod košem na obou stranách hřiště velmi platný, což ukázal v několika přípravných zápasech. Když jej zhodnotím poměrem cena/výkon, jsem spokojen na 100%." Trenér vzpomněl i Radima Klečku, který se k týmu připojil po dlouhodobém zranění.

Opava by v nové sezóně chtěla navázat na loňské výsledky: "Našim cílem je šlapat na paty Nymburku a zopakování účati ve finále. Zároveň bychom se chtěli umístit lépe v domácím poháru," uvedl Petr Czudek a dodal: "V polovině září budeme hrát kvalifikaci na Basketbalovou ligu mistrů o účast v základní skupině, kde bychom chtěli překvapit."

Pokud Opava z šestičlenné kvalifikace, která se bude hrát v bulharské Sofii, nepostoupí, má jistou účast ve FIBA Europe Cup. Fanoušci se tak v opavské hale mohou těšit na minimálně tři mezinárodní zápasy.

Klub by chtěl po roční pauze způsobené pandemií koronaviru navázat na předchozí práci s mládeží. "Opět rozjíždíme naše přípravky, které by měly být pro děti na jedenácti školách," řekl ředitel klubu Kamil Vajda a pokračoval: "V klubu je angažováno šestatřicet trenérů, kteří se starají o děti od přípravek až po juniory. Výchova hráčů je jednou z našich priorit."

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.