08. 07. 2023

Kluby KNBL zbrojí - 1. část

Do zahájení nového ročníku KNBL sice zbývají skoro 3 měsíce, ale pohyby hráčů již nastaly

V Opavě je zatím relativní klid. Z kádru odešel pouze Dylan Carl, ale se Šimonem Puršlem bude náš kádr silnější. Přes Děčín se z Kolína po 8 letech vrátil do moravské metropole rozehrávač Ondřej Šiška, naopak do Ostravy míří z Brna mládežnický talent Igor Svoboda. Enháčko podepsalo ještě Elijaha Weavera, který přichází z univerzitní NCAA.

Tradičně největší výměnou kádru prochází Nymburk. V týmu skončili všichni zahraniční hráči Jimmy Boeheim, Nate Watson, Eric Lockett, Lamb Autrey a Evan Gilyard, nové smlouvy nedostali ani Lukáš Palyza a František Váňa. Do polabského týmu naopak přišel klíčový hráč Ústí Spencer Svejcar, z Ostravy zase Sukhmail Mathon. Navíc místo Ládi Sokolovského bude na lavičce Francesco Tabellini.

Ze Slavie Praha odchází do Svitu slovenský rozehrávač Róbert Rožánek, v Opavě dobře známý Juraj Páleník bude v nové sezóně hájit barvy slovenského vicemistra z Komárna, na lavičce sešívaných už nebude další exopavák Pavel "Beny" Beneš. První posilu naopak hlásí Olomoucko, které přivítalo Davida Škrance ze sestupujících Královských Sokolů.

Tolik první pohyby v kádrech extraligových týmů, o dalších novinkách vás budeme informovat.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.