20. 07. 2023

Kluby KNBL zbrojí - 2. část

Připravili jsme pro vás další přehled toho, jak posilují týmy v KNBL

František Váňa po odchodu z Nymburku dlouho nové angažmá nehledal, sáhly po něm ústecké Pandy. Přichází k nim i americký rozehrávač Kahron Ross, který by měl být náhradou za Tonyho Hickse. Naposledy působil v nizozemském celku Leeuwarden. Ostrava si zase přivedla Elyjaha Williamse s úctyhodnými parametry 201 cm a 100 kg.

Nymburk svůj kádr zatím vyztužil o Thomase Bella, který po působení v NCAA hrál v Bristolu. Další nymburskou posilou se pak stal rozehrávač Ty Gordon (USA), který naposledy hrál v estonském týmu Tartu Ülikool. 

Ke změnám došlo i v Brně. Odsud odchází talentovaný devatenáctiletý Jakub Nečas, který bude od nové sezóny hrát za Duquense University v Pittsburgu. Přichází naopak 206 cm vysoký Američan Gregory Lee, který si v minulé sezóně odkroutil první "evropské" působení v Portugalsku.

K výměnám dochází i na trenérských postech. Tou nejnovější je, že USK Praha bude trénovat Francouz Frank Kuhn, který dlouhá léta působil ve Štrasburku a bude to jeho první angažmá jako hlavního trenéra. Na lavičce Brna bude nově jako asistent sedět Jan Pavlík, který bude také trenérem prvoligového týmu.

Další změny budou určitě následovat. Uvidíme, zda se něco před začátkem sezóny změní ještě v Opavě.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.