02. 08. 2023

Kluby KNBL zbrojí - 3. část

Posilování účastníků KNBL 2023/24 pokračuje

V poslední době byla nejaktivnější pražská Slavia. Místo Pavla Beneše povede tým portugalský trenér Hugo Salgado, z Kolína se do Prahy vrací Michal Mareš, který tentokrát bude oblékat sešívaný dres. Dále získala Slavia Američana Alexandera Thomsona, který před 4 lety hrál v Kolíně, a na rozehrávku jeho krajana Shavara Newkirka, jehož posledním působištěm byla exotická Indonésie.

Tím ale posilování kádru Slavie nekončí. Pražané sáhli i po mladých talentech, kteří letos vybojovali postup do Divize A U20. Jedná se o devatenáctiletého Radovana Mrázka, který dosud hrál za Pardubice a stejně starého Petra Šťovíčka, který se stěhuje ze Sokola Pražského. 

Rozhoupali se také v Děčíně. Ten sice opustil rozehrávač Tomáš Jansa, který dal přednost studiu na vysoké škole v Brně, ovšem na jeho místo si Válečníci vyhlédli devatenáctiletého Tadeáše Slowiaka, který je synem známého trenéra a působil v Liberci. Z Hradce Králové přichází na sever Čech také černohorský pivot Maksim Šturanović.

Brno přivítalo do svých řad litevského pivota Tomase Zdanavičiuse, který sem zamířil z Interu Bratislava. V Pardubicích se zatím mnoho neposiluje, jen je zatím jasné, kdo v Bekse pokračovat nebude. Jsou to Filip Novotný, Nick Neal, DeMarco Dickerson a podkošoví Mateo Čolak a Robert Rikić.

Na závěr jedna zajímavost mimo KNBL. Z Londýna, kde získal snad vše, co se v britském klubovém basketbalu dalo, se stěhuje do francouzského Cholet kapitán české reprezentace Vojtěch Hruban.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.