16. 08. 2023

Kluby KNBL zbrojí - 4. část

Ani s blížícím se začátkem sezóny neustává pohyb hráčů v týmech KNBL

Některé kluby už oznámily uzavření soupisky. Příkladem je NH Ostrava, jehož kádr po opavském Honzovi Mičkovi ještě doplnil Dominik Heinzl, který se přes Olomoucko a Ústí nad Labem vrátil zpět do Ostravy.

Posily ohlásily Pardubice. Do týmu přichází zkušený chorvatský pivot Jure Škifić (35 let), jehož posledním působištěm byl polský celek GTK Gliwice. Beksa angažovala také 211 cm vysokého Američana Joey Brunka. Ten svou první sezónu v Evorpě strávil v polské Toruni. Z pražské Slavie pak přišel mladý a nadějný Martin Kheil (20 let), který se podílel na postupu U20 do Divize A.

Zajímavá zprava přišla z Kolína. Na lavičku Medvědů se vrací kouč Predrag Benáček, který tým vedl v letech 2008 - 2017. Do Kolína zamířil také rozehrávač Adam Goga, který minulou sezónu působil v Hradci Králové. Posiluje i Děčín, který přivádí Michaela Cubbage (USA), který by měl být náhradou za Ty Nicholse, který dostal zajímavé nabídky ze zahraničí.

Lukáš Palyza po konci v Nymburku bud hrát skotský celek Caledonia Gladiators z Glasgow. Definitvní konec kariéry ohlásil majitel 14 ligových titulů Petr Benda, ale Nymburk místo něj přivedl Jaromíra Bohačíka, který se do týmu vrací po 3 sezónách. Do zahraničí, konkrétně do druholigového španělského Alicante, zamířil brněnský rozehrávač Richard Bálint.

I náš tým má již uzavřenou soupisku, i když nějaké změny nejsou podle Petra Czudka zcela vyloučeny. K týmu se již připojil Jakub Mokráň, který výrazně pomohl Slovensku k postupu v předkvalifikaci na ME 2005, po neúspěšné olympijské předkvalifikaci českého národního týmu se zapojí také jediný týmový nováček Šimon Puršl.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.