26. 08. 2023

Kluby KNBL zbrojí - 5. část

V rámci hráčských pohybů v KNBL vybuchla na severu Čech přestupová bomba

O Ty Nicholsovi se sice spekulovalo, že odjede z Děčína, ale do zahraničí. To děčínské hvězdě uplynulé sezóny nevyšlo, takže se minulý týden přesunul pár desítek kilometrů proti proudu Labe do Ústí nad Labem! S ním přechází z Děčína k Pandám také David Žikla, který měl naopak u Válečníků jen malé vytížení.

Výrazně posiluje Olomoucko. K týmu přichází americký rozehrávač Marcus Shriver, pro kterého je to první angažmá v Evropě, dále jeho krajan pivot Chris Cokley, který má za sebou pestrou minulost, zahrnující mimo jiné i Senegal. To ale není vše. Dalším novým hráčem bude také 192 cm vysoký Američan Dupree Mc Brayer, spolu s ním posílí Olomoucko také jeho krajan Elbert Matthews, jehož dosavadní pole působnosti mimo USA zahrnuje široké spektrum od Islandu po Angolu.

Z Hané naopak odchází Filip Halada, který posílí Kolín. V Kolíně se nově objevil také Holden Redparth (USA), jehož předchozím působištěm byla Bosna a Hercegovina. Navíc je v Kmochově městě na 14 denním try-outu americký pivot Jamari Smith (23 let, 203 cm). Kolín tak zaceluje mezery po odchodu šestice Slavinskas, Odomes, Šiška, Mareš, Jelínek a Lošonský.

Pardubice přivádí slovenský talent jménem Marek Simonides (17 let), který hrál za prvoligový pardubický BK Vividbooks, dále se v Bekse objevil také americký basketbalista na pozici 2 Bryce Alford. Ten si zahrál i za Bayeruth v elitní německé BBL a jeho posledním působištěm byla polská Zielena Gora.

Je vidět, že ani měsíc před zahájením KNBL ruch na přestupovém poli neustává.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.