05. 07. 2023

KNBL 2023/24 rozlosována

"Jízdní řád" nového ročníku KNBL spatřil světlo světa

Hned v 1. kole 23.9.2023 pojedou naši basketbalisté k derby do Ostravy, o 4 dny později sehrají první domácí zápas s Ústím nad Labem. Pak je čeká série tří výjezdů na palubovky soupeřů, konkrétně do Olomouce, na Slavii a na Folimanku. Repríza finále s Děčínem se uskuteční až v 11. kole v Opavě.

Až do 7. kola se bude hrát systémem sobota - středa - sobota, pak se ligové týmy zapojí do evropských pohárů a ligové tempo se trochu zvolní. Zajímavostí je, že se "Evropy" tentokrát nezúčastní Děčín. 

Vedení děčínského klubu k nepřihlášení do kvalifikace Europe Cupu, na nějž měl na jako jedinou soutěž FIBA Děčín coby český vicemistr nárok, vedly následující důvody: nevyhovující hala, zejména z hlediska nedostatečné sedící kapacity hlediště, již splňuje ARMEX Sportcentrum stěží ze dvou třetin, dále vysoké náklady na účast v poháru, aktuálně osazené nestandardizované koše, které by tak nevyhovovaly předpisům FIBA, nevyhovující světelná tabule a také ukazatele limitu 24 sekund.

Základní část skončí 20.1.2024, Opava ji zakončí zápasem v Děčíně. Pak již bude následovat nadstavbová část, ale její obsazení je hudbou budoucnosti.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.