10. 10. 2020

KNBL je přerušena!

Nejen odkládání jednotlivých zápasů, ale rovnou pozastavení celé soutěže. To je realita těchto dnů

Nejen odkládání jednotlivých zápasů, ale rovnou pozastavení celé soutěže. To je realita těchto dnů.

V návaznosti na nové vládní rozhodnutí ohledně situace spojené s COVID-19 se s platností od pondělí 12. října na dva týdny zastaví veškeré profesionální i volnočasové aktivity sportovců ve vnitřních prostorách. V souvislosti s tímto vládním opatřením odkládá zatím STK ČBF a SŘ I. LM všechna utkání plánovaná v termínech od 12. 10. do 25. 10. 2020.

V případě, že se po 14 dnech opatření opět uvolní, bude se pokračovat dle plánovaných rozpisů jednotlivých soutěží s tím, že odložená utkání budou odehrána v náhradních termínech, o kterých rozhodne řídící orgán daných soutěží.

Z nařízení vlády ze dne 8. října 2020 č. 995 o přijetí krizového opatření neplyne nařízení o automatickém uzavření vnitřních sportovišť (tělocvičen), což ale dle informací STK ČBF většina zřizovatelů sportovišť udělala. V návaznosti na to se tento víkend 10. – 11. 10. 2020 odehrají plánovaná utkání STK ČBF v případě, že mají kluby utkání kde odehrát. V opačném případě budou odložena.

"Je to pro nás hodně nepříjemná situace. Chtěli jsme udělat maximum pro to, aby se liga nezastavila. Teď ale musíme přijmout rozhodnutí vlády a přizpůsobit se," uvedl k nařízené soutěžní pauze předseda Asociace ligových klubů NBL Tomáš Kotrč.

"Nezbývá nám než doufat, že po dvou týdnech se budou moci hráči opět vrátit do hal a liga se znovu rozběhne v nejkratším možném termínu. Zatím stále můžeme NBL kompletně dohrát, pro odložené zápasy bude možné využít i listopadové reprezentační okno. Fanouškům můžu slíbit, že se budeme snažit najít cesty, jak jim basketbal doručit i v době uzavření hal," dodal šéf ALK.

Nezbývá než čekat, jak se bude celá situace vyvíjet.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.