20. 11. 2017

KNBL má reprezentační přestávku

Po nedělní dohrávce Ústí nad Labem - Děčín začala první reprezentační přestávka v kolotoči KNBL.

Po nedělní dohrávce Ústí nad Labem - Děčín začala první reprezentační přestávka v kolotoči Kooperativa NBL ročníku 2017/18, když poslední zápas 9. kola mezi Kolínem a Nymburkem byl přeložen na 3.2.2018. 

Již v neděli 19.11.2017 se reprezentace sešla v Pardubicích, které budou tentokrát základnou českého týmu. V pátek totiž naši reprezntanti zahájí první část kvalifikace na MS 2019 zápsem s Islandem právě v Pardubicích. Druhý zápas pak čeká na Českou republiku v pondělí 27.11., kdy se v Helsinkách střetne s celkem Finska. Posledním soupeřem v naší kvalifikační skupině F je Bulharsko, se kterým se ale čeští basketbalisté utkají ve druhém reprezentačním "oknu" až v únoru 2018. 

Kvalifikace pak bude zakončena na přelomu června a července. Do další fáze bojů postoupí z osmi čtyřčlenných skupin vždy tři nejlepší týmy. Ve druhém kole kvalifikace se spojí vždy dvě skupiny z prvního kola. Vzniknou tak čtyři skupiny po šesti týmech, kterým se započítávají výsledky z 1. kola kvalifikace. Se zbývajícími týmy odehrají v září, na přelomu listopadu a prosince 2018 a v únoru 2019 opět vždy jeden domácí a jeden venkovní zápas. Trojice nejlepších celků z každé skupiny postupuje na MS, kde tak bude celkem 12 evropských týmů. Ty doplní 20 celků z dalších kontinentů.

V širší nominaci pro kvalifikační boje jsou i tři basketbalisté BK Opava. Jsou jimi Jakub Šiřina, Radovan Kouřil a Radim Klečka. Do užší nominace pro nadcházející dva zápasy ale trenér Ronen Ginzburg vybral z opavské trojice pouze našeho kapitána Jakuba Šiřinu. Ten bude na rozehrávce spolu s nymburským Tomášem Vyoralem a Viktorem Půlpánem z Pardubic.

Na nejvyšší soutěž tak v Opavě budeme moci jít až ve čtvrtek 30.11.2017, kdy budeme od 18:00 hod. hostit tým Geosan Kolín, který vede Pavel "Beny" Beneš a v němž hraje i Petr "Doky" Dokoupil. Již v neděli 26.11.2017 je ale na pořadu domácí zápas 1. ligy mužů, v němž naše rezerva přivítá od 17:30 hod. celek BCM Orli Prostějov.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.