• BK Opava
  • Novinky
  • Kolín mrzí. S Dijonem očekávám tvrdý basket, řekl Martin Gniadek

  30. 10. 2023

Kolín mrzí. S Dijonem očekávám tvrdý basket, řekl Martin Gniadek

Opavští basketbalisté koušou porážku v Kolíně, v hlavách už ale mají druhou bitvu Ligy mistrů s francouzským Dijonem. Zápas na palubovce Geosanu měli přitom Slezané vcelku dobře rozehraný. Nakonec ale neuspěli. Sekundu před koncem je srazil trojkou Adam Číž.

„V Kolíně nám to nevyšlo,“ povzdechl si opavský pivot Martin Gniadek. „Po sérii tří porážek to přitom vypadalo, že bychom mohli zápas dovést do vítězného konce. Po většinu utkání jsme drželi vedení,“ pokračoval třiatřicetiletý basketbalista.

Opava se ale nevyvarovala chyb a ve druhém poločase o své vedení přišla. „Mentálními a herními chybami jsme dobře rozjetý zápas neudrželi. Soupeř rozhodl poslední střelou, která ani nemohla dopadnout jinak. Adam Číž odehrál skvělý zápas, na co sáhl, to mu tam spadlo. Měli jsme si pohlídat, aby se míč k němu nedostal. Jeho trojková střela nakonec výhru překlopila na soupeřovu stranu,“ konstatoval Martin Gniadek, který odehrál devatenáct minut a zapsal si osm bodů.

 

 

Opavští se nechali místy rozhodit výroky sudích. „Bohužel to k tomu patří, je to ale smutné. Měli jsme udržet emoce na uzdě,“ podotkl zkušený pivot. Úřadující mistr nejel do Kolína zrovna v nejlepším rozpoložení. „Nechci se vymlouvat. Ale máme nemocné a zraněné. Někteří kluci šli do zápasu se sebezapřením. Navíc v týdnu jsme vzhledem k absencím nemohli trénovat hru pět na pět,“ přiznal Martin Gniadek a dodal: „I když máme široký kádr, kosí nás marodka. Hrajeme nyní v sedmi osmi lidech. Musíme se přes toto období přenést.“

Už v úterý čeká na opavský tým zápas Ligy mistrů s francouzským Dijonem. „Sám jsem na zápas zvědavý. Francouzská liga je nejfyzičtější z celé Evropy. Očekávám tvrdý basket. Když jsme poprvé Ligu mistru hráli, tak jsme Nanterre doma porazili. U nich to pak ale byl úplně jiný šálek kávy,“ zakončil povídání Martin Gniadek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.