06. 10. 2022

Ohlasy zápasu 2/23 Kolín - Opava

Naši basketbalisté si z Kolína i bez Dontaye Bassetta odvezli cennou výhru

Zápas rozhodovaly zřejmě dva úseky. První v závěru první půle, kdy naši zlikvidovali osmibodový náskok Medvědů a pak poslední pětiminutovka, kterou Opava vyhrála 17:7 a v níž na závěr definitivně rozhodlo 7 bodů Kuby Šiřiny.

"Hosté si šli za tím o trošku víc a nás dneska trochu víc trápily ztráty a chvílemi jsme byli zbrklejší v útoku, kdy místo toho, abychom si balon půjčili, tak jsme hráli 1 na 1 do plných. Ztráceli jsme tam, měli jsme 16 ztrát proti 8 Opavy. Pak si zbrkle Kuba Petráš nechá dát technickou chybu jako svou pátou, přijdeme o něj do koncovky, kde pak nemohl sbírat doskoky, a Opava se tam trefovala. Pro nás smolná porážka, protože si myslím, že jsme byli většinu zápasu lepší, ale v těch kritických chvílích si za tím Opava víc šla a zvítězila," zhodnotil utkání domácí trenér Adam Konvalinka.

Ani Ondra Šiška pochopitelně spokojen nebyl: "Bohužel jsme prohráli. Byl to vyrovnaný zápas, bojovný, jak se dalo čekat. Největší škoda byla, že jsme si ve druhé půli vybudovali náskok osmi bodů, ale během minuty jsme ho ztratili. A v závěru rozhodla větší sehranost Opavy. Prostě se musíme oklepat a jít dál. Byl to můj první zápas tady v Kolíně a chtěl bych poděkovat fanouškům, byli výborní. A doufám, že na další zápas přijdou zase a bude se šťastnějším koncem."

Zato Kryštof Vlček spokojený být mohl: "Jsem rád za vítězství v Kolíně, protože s ním jsme měli dlouhodobé problémy, dlouho jsme tu, myslím, nevyhráli, ale nejsem si jistý. Každopádně byli jsme ve druhé čtvrtině dole až o 10 bodů a myslím, že nás vrátila do zápasu trojka Kouřila, která byla velmi těžká a nakopla nás ke šňůře asi 11 bodů, a díky tomu jsme šli do poločasu za vyrovnaného stavu. 

Celý zápas hrál výborně Kuba Mokráň, který se trefoval z dálky i ve třetí čtvrtině, kdy jsme měli problém se prosadit. Koncovka patřila kapitánovi Kubovi Šiřinovi, který dal důležité body. Kdybych měl vybrat jednu klíčovou střelu, tak by to byla ta Honzy Švandrlíka, který v závěru po timeoutu zahrál přesně to, co jsme potřebovali, a trefil velmi důležitou střelu, která podle mě rozhodla zápas. Jinak škoda, že palubovka dneska klouzala, kvůli tomu jsme přišli o Filipa Zbránka. Každopádně s tím, že odjíždíme s vítězstvím, jsme spokojeni."

"Věděli jsme, že nás v Kolíně nebude čekat nic jednoduchého, hezky to shrnula druhá čtvrtina, kdy jsme zhruba 7 minut nebyli schopni dát koš, ale po poločase jsme se zvedli, byli jsme schopni udržet soupeře na 7 útočných doskocích, což beru jako velké pozitivum, jen se nám nedařila obrana Slavinskase, který nám dal 31 bodů a jednoznačně táhnul Kolín, takže určitě víme, na čem zapracovat. Za výhru jsme rádi," doplnil Krika Kuba Slavík.

Kolín byl sice přesnější ve dvojkách (31/19 - 29/15) i trojkách (20/8 - 40/13), ale zradily ho šestky (25/13 - 16/11). Opava měla více zisků (8 - 10) a výrazně méně ztrát (16 - 8) a více jí podržela lavička (10 - 18), doskok byl vyrovnaný (34 - 35). 

V našem dresu zářil Jakub Mokráň, který k 23 bodům (trojky 6/4) přidal také 8 doskoků, 2 asistence a 3 zisky (val. 31), Kuba Šiřina přispěl 17 body, 4 doskoky, 6 asistencemi a 4 zisky (val. 20), Jakub Slavík 9 body a 4 doskoky (val. 14). Nejužitečnější hráčem utkání byl ale domácí Džiugas Slavinskas, který nám nasázel 31 bodů, přidal 5 doskoků a 10 získaných faulů (val. 34).

Další zápas na nás čeká v sobotu 8.10.2022, kdy na své palubovce hostíme od 18:00 hod. tým nováčka SK Slavia Praha. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.