01. 10. 2015

Kombinovaná Opava vzdorovala Orlům

Předposlední přípravný zápas sice naši basketbalisté prohráli, ale za svůj statečný výkon si vysloužili potlesk svých fanoušků.

Pohled na lavičku byl neradostný. Ke stávajícím marodům se přidali pivoti Martin Gniadek a Jakub Blažek, takže ke hře byla připravena kombinovaná sestava, vytvořená rovným dílem z A-týmu a rezervy. Martin Gniadek má problémy se zády, ale nemělo by to být nic vážnějšího, Jakuba Blažka trápí koleno.

Přesto naši kluci vyrukovali na favorizovaný Prostějov nebojácně a po 5 minutách vedli 12:7. To přinutilo trenéra Orlů Zbyňka Cholevu k timu, přesto první čtvrtina vyzněla v náš prospěch 18:16. V dalším průběhu ale převzali otěže zápasu Orli, jejich vedení se vyšplhalo až na dvouciferný rozdíl.

Opava ale nic nevzdala, v poslední čtvrtině začala stahovat soupeřův náskok a dvě minuty před koncem vyrovnal z rychlého protiútoku Rosťa Dragoun na 69:69, i když Opava již hrála bez vyfaulovaného Filipa Zbránka. V závěru ale rozhodly dvě zbytečné opavské chyby o tom, že Prostějov nakonec výhru uhájil. I tak zaslouží všichni hráči uznání za bojovný výkon.

BK Opava - Ariette Prostějov 73:76 (18:16 29:36 51:61)
Body Opavy: Kvapil (8 doskoků) 18, Cvek (7 doskoků) 16, Šiřina (5 asistencí) 12, Dragoun a Jurečka 8, Zbránek 4, Michal Ihring 3, Dominik Ihring a Mičunek 2
Nejvíce bodů Prostějova: Palyza 12, Tomanec a Roseborow 10
Trojky: 27/5 - 28/11
TH: 23/14 - 21/17
Chyby: 24 - 23
Doskoky: 29 - 44
Rozhodčí: Dolinek, Holubek, Kapl

"Nebylo to špatné utkání, Prostějov nám neutekl na víc než deset bodů. Dobře si vedli i kluci z béčka. Škoda koncovky, kterou jsme nezvládli, kdy jsme nebyli dvakrát schopni po timu vyhodit míč. Ve středu s Brnem se nám snad už začne vyprazdňovat marodka a my nastoupíme v sestavě pro Kooperativu," zhodnotil zápas Petr Czudek.

Poslední přípravný zápas tedy čeká na naše basketbalisty ve středu 7.10., kdy se od 17:30 hod. utkají s celkem Brna.