02. 05. 2019

Komu dnes skončí sezóna?

Není jiná alternativa, jednomu z dvojice Děčín a Opava dnes večer sezóna 2018/19 skončí.

Není jiná alternativa, jednomu z dvojice Děčín a Opava dnes večer sezóna 2018/19 skončí. Oba týmy samozřejmě věří, že postoupí a půjdou do bojů o medaile.

Lepší pozici má Děčín, protože má v rozhodujícím utkání výhodu domácího prostředí. Tu zatím oba týmy drží, takže "Válečníci" s plnou halou v zádech budou papírovými favority.

Naproti tomu každá série má i svůj konec, navíc větší psychický tlak bude tentokrát na Děčín. Opavští basketbalisté se určitě pokusí děčínský hrad dobít a postoupit dále. Vždyť v posledních pěti sezónách chyběli v semifinále pouze jednou, když v ročníku 2015/16 obsadili 5. místo.

Oba celky hýří bojovností, což je patrné i z vyjádření jednotlivých aktérů. Nejprve se podívejme, co bylo řečeno v táboře "Válečníků".

Nejdříve hlas Tomáše Grepla: "Ve středu musíme důkladně zregenerovat a vyhnat z nohou co nejvíce únavy. Mentálně jistě problém nebude, protože hráči chtějí sedmý a rozhodující zápas vyhrát. Vím, že na palubovce nechají úplně všechno a odpracují celých čtyřicet minut stejně jako v předchozích zápasech. V utkání musíme být trpěliví a udržet nervy na uzdě, pak máme šanci na úspěch."

K tomu dodal Ondřej Šiška: "Musíme se vyvarovat hluchých pasáží, být důrazní na doskoku a vítězství pak bude naše. Hraje se zápas číslo sedm, není co víc dodat." Oba, stejně jako celý tým, zároveň spoléhají na podporu svých fanoušků. 

"Ať vyhraje ve čtvrtek ten, kdo tomu půjde více naproti, ten, kdo do toho dá více energie a ten, kdo bude mít více potřebného štěstí, bez kterého se žádný sportovec neobejde. Každopádně to je parádní série a i když někdy bolí, je to přesně to, co člověk chce hrát a co ho nejvíce baví. Věřte, že pro vítězství uděláme vše!" řekl mi v rozhovoru (více zde) asistent trenéra Děčína Jakub Houška.

"Dobře víme, že teď už půjde o všechno. Před rozhodující bitvou bude nejdůležitější se dobře připravit, zregenerovat a vyspat se na to. A pak půjdeme zase do války," neskrývá bojovnost Tomáš Pomikálek.

I v našem týmu ale všichni věří, že tentokrát to vyjde. "Sedmé střetnutí bude o tom, kdo ze sebe vyždímá poslední energii. Bude to hodně o hlavě a trpělivosti," vypíchl hlavní aspekty Petr Cudek. 

"Musíme zopakovat naši hru, kdy jsme šlapali v obraně. Musíme se také připravit na to, že to u nich bude stejně tvrdé, jako druhá půlka v úterý tady, kdy do nás dost zajížděli. A hlavně to musíme zvládnout v hlavách," řekl Radim Klečka, který na otázku, zda věří v postup, odpověděl jednoznačně: "Samozřejmě!"

I Vašek Bujnoch je mírným optimistou: "V tom posledním zápase máme asi největší šanci uspět, protože i Děčín bude pod tlakem. Bude to vabank!"

Dnes večer budou už mít všichni jasno. Hráči, realizační tým i fanoušci v Opavě věří, že cesta z Děčína domů bude veselá. Je to ale jen sport a když se nám postup nepodaří, určitě nikdo naše kluky zatracovat nebude.

Zápas BK ARMEX Děčín - BK Opava se hraje dnes 2.5.2019 od 18:00 hod. v děčínském ARMEX Sportcentru. Sledovat jej můžete na tvcom.cz nebo ve Studiu Basketbal na TV.nbl.cz, kde přenos utkání startuje s duem komentátorů Jiří Welsch a Jiří Kalemba už v 17:30.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.