23. 03. 2016

Konečně to vyšlo, Opava porazila Prostějov

Na čtvrtý pokus to vyšlo. Opavští basketbalisté po výborném výkonu porazili Prostějov. Předvedenou hrou bavili celou halu

Na čtvrtý pokus to vyšlo. Opavští basketbalisté po výborném výkonu porazili favorizovaný Prostějov. Předvedenou hrou bavili celou halu.

Po utkání se v Opavě tleskalo ve stoje. Nutno podotknout, že oprávněně. Domácí celek servíroval podívanou, která se musela líbit. Hrál chytře, svůj den měl tradičně kapitán Jakub Šiřina, který si do statistik připsal dvanáct asistencí.  Vidět byl Miroslav Kvapil. „Na zápas jsem se těšil, dlouho jsem nehrál, chtěl jsem ukázat, že na to mám,“ svěřil se po utkání autor šestnácti bodů. Na  tom, že mu zápas sedl, měl svůj podíl jeho spoluhráč Viktor Cvek. „Půjčil mi svoje boty, ty mé se rozpadly,“ dodal mladý pivot.

Opava měla vynikající první poločas. „Vycházeli jsme z tvrdé obrany, takové jaká by měla být v play-off. Excelentně nám pak vyšla druhá čtvrtina. Sedmapadesát bodů je slušných,“ pochvaloval si Petr Czudek. Jeho trenérský protějšek Zbyněk Choleva měl ke spokojenosti daleko: „Domácí hráli ve velkém stylu. Nechali jsme je rozstřílet. U všeho jsme byli pozdě, domácí dávali jednoduché koše.“

Slezané šli i po přestávce tvrdě za svým cílem. Osobě dal vědět trojkový specialista Luděk Jurečka, který celkově proměnil pět ze sedmi trojkových pokusů. „Třetí čtvrtinu jsme zvládli výborně, v té čtvrté trochu polevili. Kluky chválím. Dobře v útoku zahrál Míra Kvapil, jeho šestnáct bodů bylo velkým přínosem, ještě musí vylepšit obranu,“ pravil Petr Czudek. „Opava  hrála v pohodě, rozhodl první poločas, jsem ale rád, že jsme to v tom druhém nezabalili,“ zakončil trenér Choleva.

BK Opava – Ariete Prostějov 97:82 (23:17, 57:37, 77:56)

Body: Jurečka 20, Blažek 18, Kvapil 16, Šiřina 13, Zbránek 12, Cvek 9, Vlček 5, Gniadek 4 – Slezák 20, Palyza, Tomanec 15, Roseboro 13, Šteffel 8, Peterka 7, Marko, Norwa 2. Rozhodčí: Hošek, Jedlička, Večeřa. Fauly: 17:21. TH: 11/13:7/9. Dvojky: 25/35:24/37. Trojky: 12/31:9/21. Doskoky: 23:31. 5 chyb: 31. Šteffel, 35. Dokoupil. Diváků: 1001. Nejlepší hráč: Jakub Šiřina.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.