16. 12. 2022

Kontumace v KNBL!

Kontumační výsledek basketbalová liga dlouho nepamatuje. Teď je tu, i když zatím nepravomocný

Nedohrané utkání 12. kola KNBL z minulé soboty mezi Královskými Sokoly a USK Praha, které bylo na začátku druhé čtvrtiny předčasně ukončeno pro technické problémy zejména se světelnou tabulí a časomírou, bylo sportovním ředitelem ligy Tomášem Kotrčem následně kontumováno 20:0 ve prospěch USK. Domácí navíc dostali pokutu 30 000,- Kč. 

Proti tomuto rozhodnutí se mohou královéhradečtí do 15 dnů odvolat, takže zatím se kontumace v tabulce neprojeví. Sokoli již avizovali, že odvolání podají. Jak se vyjádřil generální manažer Peter Sedmák, s někajou pokutou počítali, ale rozhodnutí o kontumaci je strašně překvapilo.

A jak zdůvodnil Tomáš Kotrč své rozhodnutí? "Došlo k fatálnímu pochybení domácího klubu Královští Sokoli. Utkání nebylo po technické stránce vůbec připravené a způsobilé k zahájení. Nefungoval instant replay system, stolek, časomíry a také nebyly zajištěny náhradní možnosti jako stopky, mechanický ukazatel skore a další věci. Proto bylo rozhodnuto o kontumaci. Věřím, že k podobné situaci už nikdy nedojde," uvedl sportovní ředitel ligy.

Uvidíme, jaký bude další vývoj této kauzy. S Hradcem Králové budeme hrát 28.12.2022.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.