24. 05. 2017

Kooperativa NBL 2016/17 je minulostí

V úterý 23.5.2017 skončila zápasem Nymburk - Děčín nejvyšší česká basketbalová soutěž mužů.

V úterý 23.5.2017 skončila zápasem Nymburk - Děčín nejvyšší česká basketbalová soutěž mužů.

Již čtrnáctý mistrovský titul získal tým ČEZ Basketball Nymburk, který i v domácí odvetě porazil celek Děčína 70:56 a navázal tak na výhru 82:71 v Děčíně. "Válečníci" tedy obhájili loňské stříbro, na místě třetím skončili stejně jako v minulé sezóně basketbalisté Pardubic, kteří udolali Opavu. O všem rozhodl již zápas v Opavě, který domácí prohráli o 21 bodů. V odvetě ale naši kluci nesložili zbraně a pardubické utkání skončilo netradičně remízou 82:82.

Páté místo obsadily pražské "Sovy", kterým vytoužený postup do semifinále překazila Opava, za nimi pak skončil poslední účastník skupiny A1 Kolín. Za Kolínem se srovnali poražení čtvrtfinalisté ze skupiny A2, tedy Svitavy a Ústí nad Labem. Poslední čtyři týmy sehrály ještě skupinu play-out. Po velice vyrovnaném průběhu měly tři celky 53 bodů a o pořadí rozhodovaly vzájemné zápasy. Ty určily, že na celkovém 9. místě skončilo Brno, za ním se pak umístily celky Jindřichova Hradce a Ostravy.

Samostatnou kapitolou byl obhájce loňského čtvrtého místa Prostějov. Ten po problémech v průběhu sezóny a odchodu mnoha opor skončil "suverénně" poslední, když v play-out vyhrál jen jediný zápas. Účast v KNBL tak musel obhajovat v baráži s celkem Královských Sokolů z Hradce Králové. Po domácí remíze se Orli vzchopili, v Hradci Králové vyhráli a rozhodli tak o tom, že i Kooperativa NBL 2017/18 by se měla hrát ve stejném složení, jako ročník právě uplynulý.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.