11. 03. 2021

Koronavirus zasahuje do skupiny A2

Covid 19 se ani nadále nevyhýbá basketbalistům a nyní komplikuje hlavně nadstavbovou skupinu A2

Prvním postiženým týmem byl Hradec Králové, který po pauze poprvé nastoupil ve středu v Ostravě, i když ještě bez rehabilitujících  pivotů Sedmáka, Lošonského a Koloničného. Již na začátku tohoto týdne se ale přidaly další týmy, tentokrát ze severu Čech.

Nejprve se na straně nakažených objevili v Ústí nad Labem Ladislav Pecka a nová posila Tucker Haymond, postupně pak následovali další. Ústí tak má zatím odloženy zápasy s Hradcem Králové a ve Svitavách.

Ještě hůře jsou na tom v Děčíně. Tři pozitivně testovaní Válečníci byli na začátku týdne důvodem odložení utkání na palubovce Olomoucka, aby byl následně celý tým uveden do karantény. Vedle duelu na Hané byla týmu odložena i utkání v Ústí a doma s NH Ostrava a Hradcem Králové. Podle původního plánu měl Děčín dohrát nadstavbu stejně jako ostatní celky 3. dubna.

"Bohužel i přes všechna opatření, kdy celý klub striktně dodržuje ligový protokol, se nepodařilo zabránit nákaze v týmu. V tuto chvíli má tedy celý tým zastaven tréninkový proces, a to až do soboty 20. března. Mezitím jsou na základě pokynů krajské hygienické stanice naplánovány další PCR testy na konec tohoto týdne," informoval v tiskové zprávě klub. 

Ve skupině A2 tak nastává značný skluz a proto o řešení této situace nyní musí rozhodnout vedení Kooperativa NBL. Letos se sice nesestupuje, ale první 4 týmy skupiny A2 budou hrát předkolo play-off.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.