05. 06. 2023

Král finále

MVP finálové série byl zaslouženě zvolen opavský kapitán Jakub Šiřina


Šířa neustále táhl opavský tým (nejen) ve finále. Rozdával přihrávky, najížděl do koše, získával na sebe fauly. V celé finálové sérii nastřílel 87 bodů (průměrně tedy 21.8), zaznamenal 16 asistencí (4 na zápas), 11 doskoků (2.75) a 26 získ. faulů (6.5 na zápas). Jeho průměrný koeficient užitečnosti se vyšplhal až na číslo 22.3. 

Hlavně ale byl skutečným lídrem, který se nebál vzít na sebe v kritických okamžicích odpovědnost. V listopadu mu sice bude 36 let, ale enrgii měl stále na rozdávání a opavský tým si bez něj dokáže málokdo představit.

O úspěch Opavy se ale zasloužili všichni. Třeba v zápase č. 2 si Filip Zbránek připsal 24 bodů, včetně závěrečné rozhodující trojky a Kuba Mokráň zase double-double za 18 bodů a 14 doskoků. 

Náš slovenský pivot byl nejlepším opavským "doskakovačem" (7.3 doskoku na zápas) a druhým nejlepším střelcem (průměrně 11.0 bodů). Jeho průměrný zápasový koeficient byl nakonec 13.5. Vyrovnané výkony podával Radovan Kouřil (10.8 bodu, 4.5 asistence, val. 11.8) a tak bychom mohli pokračovat. Když to nešlo jednomu, zaskočil jiný, Opava byla prostě tým!

Jak bylo již mnohokrát konstatováno, titul je ve správných rukou. Opava totiž při své pouti za zlatými medailemi musela, tedy vyjma předkola, vždycky v play-off alespoň jednou vyhrát na palubovce soupeřů. 

Věřme, že na další mistrovskou trofej nebudeme opět čekat 20 let.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.