13. 05. 2019

Královští Sokoli obhájili účast v KNBL

Je rozhodnuto, Kooperativa NBL bude mít v sezóně 2019/20 stejné obsazení jako v té letošní.

Je rozhodnuto, Kooperativa NBL bude mít v sezóně 2019/20 stejné obsazení jako v té letošní. Rozluštění tajenky posledního účastníka přinesl závěrečný barážový turnaj v Praze, který se hrál na palubovce celku GBA Europe.

Domácí tým zahájil turnaj výhrou nad Jindřichovým Hradcem v prodloužení, do kterého jej dostal 8 vteřin před koncem David Pekárek. Prodloužení pak GBA ovládl 15:7 a zvítězil 106:98.

Lvi tak v sobotu bojovali o udržení naděje na postup s Hradcem Králové. Zápas se pro ně vyvíjel dobře, v poločase vedli o 17 bodů, ale Královští Sokoli pak zabrali a i když Jindřichův Hradec nakonec vyhrál 93:90, bylo jasné, že si to o místo v KNBL rozdají GBA a Hradec Králové.

Sokoli, kteří potřebovali vyhrát o více než 5 bodů, šli od začátku nedělního zápasu jasně za svým cílem, celý zápas vedli a pustili domácí maximálně na dostřel "hraničních" 5 bodů. Nakonec zvítězili 94:82 a tím v tabulce, v níž měli všichni účastníci bilanci 1 - 1, obsadili na skóre 1. místo a uhájili extraligovou příslušnost.

Dvanáctým účastníkem KNBL 2019/20 bude tak opět tým Kingspan Královští Sokoli a pro Opavu to znamená, že budou muset cestovat na menší vzdálenost než do Prahy či dokonce do ještě více vzdáleného vzdáleného Jindřichova Hradce.