08. 05. 2017

Královští Sokoli vyhráli 1. ligu

Prvoligové boje skončily, pohár pro vítěze zůstal u pořadatele Final 4 v Hradci Králové.

Favorit závěrečného turnaje se v semifinále střetl s Lokomotivou Plzeň, která překvapivě vyřadila basketbalisty Zlína. Plzeňští vedli ještě v poločase o 2 body, ale nakonec se domácí basketbalisté prosadili a po výhře 75:63 postoupili do finále.

Ve druhém semifinále se střetly Litoměřice s rezervou Nymburku, kterou vede Pavel "Beny" Beneš. Ač vedly Litoměřice v poslední minutě o 4 body, Benešovi svěřenci v hektickém závěru urvali výhru 78:77 a v nedělním finále vyzvali Královské Sokoly.

Finálový boj sice začala lépe nymburská rezerva, ale pak převzali otěže zápasu Královští Sokoli, postupně si vypracovali až devatenáctibodový náskok a po výsledku 97:91 mohli opět slavit prvoligovou výhru, kterou jim v minulé sezóně ve finále "ukradli" basketbalisté opavského béčka. Zápas o třetí místo ovládli hráči Litoměřic, kteří přehráli Plzeň 93:81.

Hradec Králové tak má právo vyzvat Prostějov v baráži o účast v příštím ročníku Kooperativa NBL.