03. 03. 2021

Krásná práce na Folimance, máme výhru

Opavští basketbalisté luxusně zvládli čtvrtou čtvrtinu na pražské Folimance.

Domácím Vysokoškolákům povolili v této části hry pouze osm bodů. Domů si tak vezou vítězství 75:60.

V autobuse do Prahy seděla už i nová posila – velezkušený pivot Petr Bohačík. „Těším se na to, že budu moci bojovat s Opavou o nejvyšší příčky. Je to pro mě výzva,“ usmíval se pětatřicetiletý basketbalista. Nastoupil v základní pětce a byl hodně vidět. Dával body a jeho důraz pod koši na soupeře platil.

Ještě v prvním poločase šli Opavští do jedenáctibodového vedení, to ale neudrželi a začali mít problémy s fauly. Zbránek, Jurečka, Bohačík a Bukovjan měli hned čtyři. „Asi hrajeme moc tvrdě,“ poznamenal trenér Kryštof Vlček. „Dokázali jsme se s tím vyrovnat, což ukázala čtvrtá čtvrtina. V ní jsme měli více energie než domácí, což na USK nebývá zvykem,“ zvedl prst.

Opavu za vítězstvím překvapivě nasměroval Juraj Páleník, hlavně jeho dvě trojky v krátkém časovém rozpětí byly velmi důležité. „Dobře ho doplňoval Sláva. Chodil si pro důležité doskoky. Tohle vítězství má pro nás velkou cenu,“ podotkl Vlček.

USK Praha - BK Opava 60:75 (18:21, 33:38, 52:53)

Body: Mareš 13, Sehnal 12, Štěrba 10, Proleta, Švec po 6, Vyroubal 5, Macháč 4, Dáňa 3, Bátovský 1 – Gniadek 16, Bohačík 14, Páleník 13, Slavík 9, Šiřina 7, Jurečka, Zbránek po 6, Bukovjan, Kvapil po 2. Rozhodčí: Matějek, Pokorný, Jedlička. TH: 32/20:12/9. Trojky: 4:10. Doskoky: 35:42. Fauly: 24:27