15. 05. 2023

Krasojízda pokračuje, Opava opět Nymburk porazila

Opavští basketbalisté jsou k nezastavení. V pondělí opět porazili Nymburk a od účastí ve finále je dělí jediné vítězství. Slezané se prezentovali znovu výbornou hrou a vyhráli 90:58.

Zápas otevřel dvěma trojkami domácí kapitán Šiřina. Za stavu 8:2 šel na šestky Kříž, ovšem ani jednu neproměnil. Z nájezdu už byl Kříž úspěšní – 8:4. Na druhé straně skóroval Slavík – 10:4. O pár chvilek později se z dálky trefili Švandrlík s Křížem. A Švandrlík byl při chuti. Dalším trojkovým pokusem zvyšoval na 18:11. Trojku dal i Váňa – 18:14. Na druhé straně pálil z dálky Kouřil. A když dal trojku i Jurečka, vedli Opavští o deset bodů. Středočeši dokázali část náskoku umazat. Po trojce Glyarda svítil na ukazateli stav 26:21. Poslední slovo v první čtvrtině měl Carl, který šestkami upravil na 28:21.

Opava vstoupila dobře i do druhé čtvrtiny. Hodně vidět byl Carl. Po útočném doskoku Jurečky zvyšoval Kouřil na 34:23. Favorit se snažil s výsledkem něco udělat. Opavě to padalo z dálky. Další trojku zapsal Mokráň a stav se posunul na 39:29. Domácí výborně bránili a jejich vedení narůstalo. Po Zbránkových šestkách vedli 47:29. Necelé dvě minuty před poločasem dal Jurečka trojku a domácí vedli o dvacet. Nymburk hořel na doskoku.

Druhý poločas otevřel Slavík. Opava se dostala do velkého laufu. Nymburk působil místy bezradným dojmem. Farský trojkou posunul opavské vedení na 57:36. Slezané před vynikající kulisou dokráčeli k zaslouženému vítězství.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - ERA Basketball Nymburk 90:58 (28:21, 50:32, 67:46)

Body: Farský 15, Jurečka 14, Slavík 11, Carl 10, Šiřina 9, Kouřil 9, Zbránek 7, Švandrlík 6, Mokráň 5, Gniadek 4 - Kříž 11, Autrey 7, Tůma 7, Lockett 7, Váňa 6, Gilyard 5, Kovář 4, Palyza 4, Watson 3, Boeheim 2, Sehnal 2.

Rozhodčí: Hruša, Blahout, Pokorný. TH: 19/21:15/27. Dvojky: 16/24:11/27. Trojky: 13/39:7/28. Doskoky: 48:28. Fauly: 25:26. Diváci: 2680. Stav série: 3:1.