03. 08. 2018

Krátký profil Jana Švandrlíka

Jak jsme vás již informovali, novou opavskou posilou je Jan Švandrlík.

Jak jsme vás již informovali, novou opavskou posilou je Jan Švandrlík.

Ten se narodil 28.1.1994 v Plzni, kde také v 10 letech začal s basketbalem. Jeho prvním trenérem byl jeho otec, pak se ho ujal známý plzeňský trenér Stanislav Marian. Jan Švandrlík hrál za Lokomotivu Plzeň, ale již v 15 letech odešel do Španělska. Byl členem kádru Unicaja Malaga a CB Clinicas Rincon Malaga, absolvoval také Canarias Basketball Academy.

Od sezóny 2014/15 působil v USA. Nejprve dva roky v Indian Hills College, poté hrál NCAA za newyorský celek Iona Gaels. Je výborným trojkařem, celé 4 sezóny v Americe si udržoval úspěšnost přes 40 %. Jan Švandrlík hrál i mládežnických reprezentacích, byl členem výběrů U16 i U18 na ME a rovněž výběru U19 na MS v roce 2013.

Jan Švandrlík měří 201 cm a váží 95 kg, jeho vzorem je Kobe Bryant. Do Opavy se zjevně těšil: "Chtěl jsem se vrátit do Česka. Od patnácti jsem v cizině. Hrával jsem ve Španělsku a v Americe. Opava je mi sympatická, hraje Ligu mistrů, jde českou cestou. V kabině je skvělá parta. Ráďa Kouřil mi říkal, že mě budou mít v Opavě rádi, tak jsem tady."

Věřme, že se Honzovi bude v Opavě dařit a že bude platným členem opavského týmu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.