20. 11. 2020

Kristova léta Kuby Šiřiny

V sobotu oslaví třiatřicáté narozeniny kapitán opavského týmu Jakub Šiřina

V sobotu oslaví třiatřicáté narozeniny kapitán opavského týmu Jakub Šiřina. Narodil se 21. listopadu 1987 v Ostravě. Tam také proběhly jeho basketbalové začátky, ale již v sezóně 2007/08 přestoupil do Opavy, se kterou jsou spjaty jeho největší basketbalové úspěchy. 

Jakub reprezentoval Českou republiku již v mládežnických kategoriích, ale až jako člen týmu BK Opava se dostal i do mužské reprezentace. Byl například členem reprezentačního týmu, který v roce 2015 vybojoval na ME 7. místo a účast v olympijské kvalifikaci, jeho největším reprezentačním úspěchem byl podíl na senzačním 6. místě České republiky na MS v Číně v roce 2019. 

S jeho jménem jsou spojeny i největší úspěchy opavského basketbalu posledních let, jako byla třeba bronzová medaile v ročníku 2013/14 KNBL nebo stříbro v sezóně 2017/18. V ročníku 2014/15 byl v nejlepší pětce Kooperativa NBL, o rok později se dokonce stal MVP celé KNBL, což si zopakoval i v nedohrané sezóně 2019/20.

I tento ročník KNBL začal Kuba fantasticky. Je dosavadním nejlepším střelcem KNBL a zároveň hráčem nejužitečnějším, mezi asistujícími je třetí. I po restartu nic ze své formy neztratil, čehož důkazem jsou dva zisky double-double ve dvou zápasech.

Jménem BK Opava, ale určitě i jménem všech opavských basketbalových fanoušků popřejme "Šířovi" do dalších let zdraví, co nejvíce životní pohody a také ještě hodně úspěchů v opavském dresu!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.