26. 12. 2016

Kristova léta Luďka Jurečky

26. prosinec není jen druhým vánočním svátkem. V tento den má narozeniny Luděk Jurečka.

26. prosinec není jen druhým vánočním svátkem. V tento den má narozeniny Luděk Jurečka. Luděk se narodil 26.12.1983 v Ostravě, takže dnes oslaví "Kristova léta". Svoji profesionální kariéru začal v Novém Jičíně, působil také v Prostějově a před příchodem do Opavy hrál v týmu NH Ostrava. V těchto týmech také získal 8 ligových medailí, z toho byly 2 stříbrné a 6 bronzových. 

"Larry", jak zní jeho přezdívka, je obávaným dálkovým střelcem. O tom svědčí i skutečnost, že již třikrát byl nejlepším trojkařem NBL. I letos má výtečnou bilanci 65 - 30 (46.2 %), což jej řadí zatím na 8. příčku mezi střelci z perimetru v celé Kooperativa NBL. Ostatně v sezóně 2015/16 skončil v této "disciplíně" 10. s úspěšností 44.8 %.

Letos odehrál Luděk Jurečka zatím 14 ligových zápasů, pro zranění chyběl v těch dvou posledních. Na zápas s Děčínem už by ale měl být Petru Czudkovi k dispozici. Popřejme tedy Larrymu zdraví a sportovní i osobní úspěchy a věřme, že mu během vynucené absence střelecký prach nezvlhl a k narozeninám přidá i výhru s Děčínem.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel čtyř mistrovských titulů a pěti vítězství v Českém poháru.