01. 02. 2021

Krutý pohárový los

Přestože jsou suverénně na prvním a druhé místě tabulky KNBL, pohárový los svedl do čtvrtfinále Nymburk a Opavu

Přestože jsou suverénně na prvním a druhé místě tabulky KNBL, pohárový los svedl do čtvrtfinále Nymburk a Opavu.

Fotbal a politika prý nemají logiku.Tu neměl ani los Hyundai FINAL 8 Českého poháru, když proti sobě svedl první dva týmy současné tabulky a zároveň první dva týmy nedohraného loňského ročníku. Ve středu 10.2. se tak od 18:30 hod. utkají v nymburském Sportovním centru domácí Nymburk s Opavou.

"Můžeme dostat Nymburk, což by byla na 95 procent konečná. Takže bude to o losu," řekl už v sobotu opavský kapitán Jakub Šiřina. Aniž by si to přál, byla to prorocká slova.

"Dostat Nymburk hned do čtvrtfinále a ještě na jeho domácí půdě, to je celkem Černý Petr, ale věřím, že uhrajeme co nejlepší výsledek," lakonicky jen pár minut po skončení losu pak zhodnotil situaci Kuba Slavík.

Hráči Nymburku si pochopitelně starosti nedělají. "Je to určitě náročnější soupeř, ale nedávno jsme si vyzkoušeli, že dokážeme Opavu porazit i větším rozdílem. Navíc hrajeme doma, takže bych z toho neměl velký strach," poznamenal k losu Petr Benda.

Martin Kříž byl trochu opatrnější: "Je to pohár a je to o jednom zápase. Soupeř bude odpočatý a plný sil a bráno z jeho pohledu: schytal toho nejtěžšího soupeře a nemá co ztratit. Já ale věřím, že překvapení nepřipustíme."

Ještě před soubojem prvních dvou týmů ligové tabulky se utkají Hradec Králové a USK Praha, vítěz vyzve úspěšnějšího z druhého duelu. Další dvojice tvoří Pardubice s Brnem a Svitavy s Kolínem. 

Semifinálové zápasy se odehrají v sobotu, finále je na programu v neděli 13.2. v 19:00 hod. a bude přenášeno Českou televizí. Ostatní zápasy budou na TVCOM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.