• BK Opava
  • Novinky
  • Kryštof Kavan režíroval výhru opavského béčka nad Hanáky

  28. 11. 2023

Kryštof Kavan režíroval výhru opavského béčka nad Hanáky

Třízápasová série basketbalového béčka Opavy bez vítězství byla ukončena. Slezané na domácí palubovce porazili Olomouc 74:66. Hrdinou utkání byl opavský rozehrávač Kryštof Kavan, který zaznamenal triple double.

„Soupeř nastoupil se základní pětkou, z které všichni hráči letos sbírali minuty v KNBL za Olomoucko. Prezentovali se především dobrou obranou a za prvních šest minut nám dovolili pouze pět bodů a vybudovali si desetibodový náskok,“ začal s pozápasovým komentářem trenér opavské rezervy Kryštof Vlček.

Opava ale dokázala náskok Hanáků rychle vymazat. „Po prostřídání soupeř začal dělat chyby a my se začali probouzet, především pak Kryštof Kavan. Nejenže dával body, ale i přihrávka na Pavelka v rychlém protiútoku potěšila opavského fanouška,“ pokračoval domácí kouč. Slezané zápas zlomili ve druhé polovině třetí desetiminutovky. „Vyšly nám poslední poslední tři minuty třetí čtvrtiny, kde jsme si vytvořili náskok sedmi bodů. V poslední čtvrtině to už byla přetahovaná, kde nás ze začátku držel Šimon Kurečka, poté Štěpán Pavelek. Koš s faulem pak definitivně pohřbil šance Olomouce na úspěch,“ podotkl Vlček.

Hvězdou utkání byl domácí rozehrávač Kryštof Kavan, který zaznamenal 23 bodů, 13 asistencí a 17 doskoků. „Byl hlavním důvodem toho, proč jsme dokázali vyhrát i jen s jednou vstřelenou trojkou a slabou úspěšností trestných hodů,“ zakončil své hodnocení trenér opavského týmu.

 

BK Opava B - Basketbal Olomouc 74:66 (13:18, 31:30, 54:47)

Body: Kavan 23, Pavelek 18, Š. Kurečka 10, Štěpánek 10, Lazecký 7, Kadaňka 3, Henzl 1, E. Myšák 1, Robenek 1 - Tkadlec 15, Grmolenský 14, Žák 13, Olbort 12, Klepač 4, Šruc 4, Zdravkovič 4.

Rozhodčí: Zatloukal – Karabínová. TH: 26/15:38/25. Trojky: 1:6. Doskoky: 50:42. Fauly: 25:25. Diváci: 127.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.